Samozřejmě tyto dva triky nefungují na všechny příčiny nespavosti, ale na ty nejčastější zaberou spolehlivě. Mýdlo má doma každý, kaštanů jste během podzimu jistě nasbírali taky dost, takže bezesným nocím můžete dát navždy sbohem ještě dnes.

Mýdlo

O syndromu neklidných nohou jste už určitě slyšeli. Nepříjemné brnění, na které se nedá přestat myslet, a s ním pojící se křeče patří k nejčastějším důvodům spánkových poruch. Zbavit se ho můžete tak, že si dáte mezi polštář a povlečení voňavé mýdlo.

Sice to nemá žádné vědecké vysvětlení, ale trik je prověřen léty praxe. Uvidíte, že když to zkusíte, vyspíte se do růžova!

Kaštany

Zázračné účinky kaštanů na lidskou psychiku nejsou žádnou novinkou. O tom, že mohou pomoct ke zkvalitnění spánku, však ví jen málokdo. Nasbírejte alespoň tolik kaštanů, kolik vám je let, zašijte je do plátěného pytlíčku a dejte si je pod polštář.

Kaštanová metoda zařídí, že při nachlazení, bolesti zad nebo bolestech hlavy se vám uleví a nebude vás trápit nespavost. A to se, obzvlášť teď v zimě, vážně hodí!