Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Úřad ministra Mládka jde proti občanům ČR! Až půjdete volit, vzpomeňte si na čachry s roamingem

Zdroj: profimedia.cz
Všichni se radují, že od 15. června budeme volat ze zemí EU za stejné ceny, jako bychom byli doma. Jenže Mládkův úřad z toho takovou radost nemá. V Bruselu totiž prosazoval dražší roaming! Naštěstí to neprošlo.

V noci na středu se v Bruselu rozhodlo. Zástupci členských zemí EU, europarlamentu a Evropské komise se shodli na posledních detailech návrhu, který má zrušit roaming. Od 15. června se ho v rámci EU zbavíme a budeme psát zprávy, volat a surfovat na internetu za stejnou cenu, jako bychom byli doma. Příplatky za telefonování ze zahraničí tedy končí! A ceny roamingu by měly být doslova velkoobchodní. Za volání zaplatíme 0,86 korun za minutu a textová zpráva nás bude stát 0,27 korun

Mládek z toho ale takovou radost nemá. Jeho úřad se totiž postavil na stranu nadnárodních operátorů a v EU lobboval za to, aby byl cenový strop vyšší. České ministerstvo průmyslu a obchodu tedy hájilo nadnárodní operátory namísto českých občanů Upozornil na to europoslanec Luděk Niedermayer.

“Podle mých informací se jeho vyjednávači postavili na opačnou stranu a horovali za vyšší ceny. Dokonce se prý krátce před jednáním postavili do skupiny zemí, které po vyjednávající Maltě požadovaly, aby parlamentu neustupovali,” napsal Niedermayer na svém facebookovém profilu. “Kdyby se přitom země jako naše postavily k situaci jinak, mohlo to dopadnout ještě lépe,” dodal.

“Cenový strop, který byl nakonec dojednán, podle nás dostatečně nezohledňuje veškeré náklady operátorů na poskytování roamingových služeb," vysvětluje mluvčí ministerstva František Kotrba serveru Aktuálně.cz, které nepopírá, že cenové stropy prosazovalo. Za to, že Mládek dává přednost zájmům mobilních operátorů před ochranou spotřebitelů, už byl kritizován i dříve

Související články

Další články