Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Uprchlík prodal pašerákům manželku na sex, aby se dostal do Evropy

Někteří jsou ochotni dát cokoliv za to, aby se dostali do Evropy.
(ilustrační fotografie)
Zdroj: profimedia.cz
Zamýšleli jste se někdy nad tím, co musí absolvovat ženy prchající z války do bezpečné Evropy? Nejen že jsou všemi nevítané, unavené a často i špinavé, musí bránit i vlastní tělo, což není tak jednoduchý úkol. Říká se, že lidé v zoufalých situacích udělají mnoho chybných činů, nechat ovšem opakovaně znásilňovat vlastní ženu, to už je trochu silné kafe.

Americký list The New York Times přišel se šokující zprávou, ze které mrazí i otrlé povahy. Když třicetiletá Syřanka spolu s dětmi a manželem utíkala do Evropy, dostala se celá rodina do těžkých finančních problémů, a tak bylo nutné najít řešení, jak v cestě za svobodou pokračovat. Pro rodinu bylo nejdůležitější zaplatit pašerákům za pokračování cesty, proto přišel manžel s ohavným návrhem. Místo peněz nabídl pašerákům tělo své milované ženy a matky jeho dětí. Ti nabídku s radostí přijali a ženu opakovaně znásilňovali.

Psychicky zničená žena byla pravidelně znásilňovaná téměř každý den po dobu tří měsíců. Nyní je v uprchlickém táboře v Berlíně a je jí poskytnuta psychiatrická péče. Tato Syřanka ovšem není jediná, kterou takto zneužívali pašeráci. Proto jsou ženám neustále nablízku psychoterapeuti, kteří jim pomáhají překonávat hrůzné zážitky a začleňovat je do evropského prostředí.

Příběh této uprchlice je o to děsivější, protože kromě pašeráků ji na cestě znásilňoval i její vlastní manžel. Ten tvrdí, že se bál o svou čest, když ženu nabídl pašerákům, a tímto způsobem se to snažil odčinit. Dost podivný způsob, nemyslíte? Teď je už žena i s dětmi v Berlíně, a přesto se stále cítí v nebezpečí, a tak nemůže začít žít poklidný život. Největší strach má z toho, že se ji manžel nebo nějaký člen rodiny pokusí zabít, protože poškodila rodinnou čest.

Podle dostupných zpráv se minimálně o 44 žen se stejným problémem starají psychoterapeuti, a tak není tento zrůdný čin zdaleka ojedinělý. Ženy jsou neustále v nebezpečí a čelí při cestě do Evropy sexuálnímu napadení ze strany pašeráků, příbuzných, ostatních uprchlíků a dokonce i evropských policistů, kde je tedy možnost ochrany? Jelikož většina uprchlíků žije ve společných prostorách, nelze tvrdit, že příchodem do Evropy toto nebezpečí mizí.

Německé úřady o problému vědí a snaží se s ním bojovat a pro migranty postupně zlepšovat podmínky pro důstojný život. Zneužitým ženám je nabídnuta kromě odborné péče taky řada služeb, které by měly zaměstnat jejich mysl. Jsou jim tedy nabízeny lístky do divadel, muzeí a jiných prostor.

Související články

Další články