Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Úmrtí roku 2016: Kdo nás letos opustil a odešel do hvězdného nebe?

Letos nás opustilo mnoho známých tváří.
Zdroj: Profimedia.cz/TV Nova
+ Dalších 16 fotografií
V roce 2016 nás bohužel opustila i řada známých osobností. Krakonoš František Peterka, zpěvák David Bowie, manažerka Dary Rolins Eva Skallová nebo politik Miloslav Ransdorf. Před Vánoci zemřela herečka Luba Skořepová a hned po Vánocích zpěvák George Michael. Zemřeli v úctyhodných letech, podlehli rakovině i jiným zákeřným nemocem. Připomeňme si, kdo letos odešel do hvězdného nebe.

František Peterka

František Peterka zemřel ve věku 94 let. Poslední dny dožíval v hospici v Liberci. Jeho nejslavnější role byla určitě Krakonoš z legendárního seriálu pro nejmenší. Poslední týdny života byl na tom zdravotně velmi špatně.

Bud Spencer

Buda Spencera známe po boku jeho parťáka Terence Hilla. V červnu nás tento legendární hromotluk opustil. V 86 letech zemřel v Římě po boku svých nejbližších.

Jaroslava Hanušová

Herečka Jaroslava Hanušová zemřela na celkové selhání organismu ve svých 66 letech. Známe ji především jako Jaruš z pořadu Možná přijde i kouzelník nebo z oblíbené komedie Slunce, seno, erotika.

David Bowie

Ve věku 69 let odešla britská legenda David Bowie. Hudebníka zřejmě zabila rakovina. Jeho smrt zdrtila fanoušky po celém světě.

Tomáš Valík

Představitel Richarda Zajíčka ze seriálu Ulice zemřel v pouhých 51 letech. Byla to rána pro všechny jeho fanoušky i kolegy. Přestože už se v nekonečném seriálu delší dobu neobjevoval, byl velmi oblíbenou postavou. Spekuluje se o tom, že se mu osudnou stala zákeřná nemoc AIDS.

Boris Hybner

Ve věku 74 let zemřel slavný herec a mim Boris Hybner. Před 10 lety porazil rakovinu, ale dvojitý infarkt jeho tělo už nevydrželo. Po infarktech byl uložen do umělého spánku, ze kterého se už nevzbudil. Jeho smrt přišla nečekaně.

Věra Čáslavská

Ve věku 74 let odešla sportovní legenda Věra Čáslavská. Zemřela po boji se zlou nemocí v pražském IKEMu. Legenda československého sportu a sedminásobná olympijská vítězka bojovala s rakovinou slinivky.

Bořek Šípek

Světoznámý český výtvarník, architekt a designér Bořek Šípek zemřel v pouhých 66 letech. Zabila ho rakovina slinivky, se kterou dlouho bojoval. Zůstal po něm dvanáctiletý syn Artur, kterého měl se zpěvačkou Leonou Machálkovou.

Prince

Prince, který zemřel ve věku 57 let, patřil ke svědkům Jehovovým a léčbu odmítal. Věřil, že Bůh vyslyší jeho modlitby a zachrání ho. Šest měsíců před jeho předčasným odchodem mu lékaři našli AIDS. Alespoň to tvrdí lidé ze zpěvákova blízkého okolí.

Fidel Castro

Vůdce kubánské revoluce, který poté zůstal v čele země skoro 50 let, zemřel v úctyhodných 90 letech. Fidel měl v posledních letech mnoho zdravotních problémů a v roce 2006 ho ve vedení země vystřídal bratr Raul. Právě ten potvrdil v kubánské televizi třesoucím se hlasem jeho smrt.

Eva Skallová

V pouhých 36 letech zemřela nejlepší kamarádka a manažerka Dary Rolins Eva Skallová. Prohrála svůj boj s rakovinou. Před rokem Evě Skallové našli bulku v tříslech, tak šla hned na sono a cétéčko. Pak začala podstupovat chemoterapie. Později jí lékaři objevili ještě nádor na mozku. Chvíli to vypadalo, že svůj boj s touto zákeřnou nemocí vyhrála. Byla optimistická, cítila se silná.

Julie Pazderka

Krásná modelka Julie Pazderka bojovala se zákeřnou rakovinou až do poslední chvíle. Zemřela ve 26 letech. V modelingu se o ni všichni prali, šla z práce do práce. Ani rakovina děložního čípku ji nezastavila a fotila i s holou lebkou. Bohužel, ani životní optimismus a neskutečná síla Julii Pazderka nepomohly, aby životní boj zvládla. Rakovina byla silnější…

Miloslav Ransdorf

Europoslanec Miloslav Ransdorf zemřel v 62 letech. Upadl do bezvědomí a byl převezen do pražského IKEMu. Trápily ho zdravotní problémy a zabila ho mozková příhoda. Do pražského strašnického krematoria se s ním přišly rozloučit stovky lidí. Byl to intelektuál a moudrý člověk, tvrdí jedna skupina. Ostatní si myslí, že celý život sloužil odporné ideologii.

Alan Rickman

Alan Rickman, kterého všichni znali jako profesora Snapa z Harryho Pottera, zemřel v 62 letech. V poslední době se stranil veřejnosti a dokonce nehrál. Potají bojoval s rakovinou, které bohužel v necelých sedmdesáti letech podlehl. Nejen pro fanoušky Harryho Pottera bude 14. leden zapsán v černé kronice.

Ivan Jonák

Známý podnikatel devadesátých let, který si tak rád užíval života, luxusu a peněz, zemřel ve věku padesát devět let. Ale jeho úmrtí je obestřeno tajemstvím, pořád se neví, jestli si on sám sáhl na život, nebo mu k tomu někdo dopomohl.

Zdeněk Smetana

Tvůrce Rákosníčka Zdeněk Smetana odešel v devadesáti letech. Známý animátor a režisér kreslených filmů Zdeněk Smetana se proslavil především pohádkami o Rákosníčkovi, Malé čarodějce či Pohádkami z mechu a kapradí.

Michel Galabru

Francouzský herec Michel Galabru se proslavil jako svérázný šéf četníků ze Saint-Tropez. Ideální dvojku Galabru vytvořil s komikem Louisem de Funésem. Michel Galabru, který chtěl být jako dítě fotbalistou, zemřel letos ve věku 93 let.

George Gaynes

Herec George Gaynes, kterého si určitě každý pamatuje jako roztržitého velitele policejní školy Erika Lassarda z Policejní akademie, zemřel v 98 letech. V roce 1984 se začal natáčet první díl Policejní akademie, kde si Gaynes zahrál velitele akademie Erika Lassarda. Následně se objevil ve všech 7 dílech.

Luba Skořepová

Ve věku 93 let zemřela herečka Luba Skořepová. Vlastní jméno herecké ikony bylo Libuše Skořepová, ale kolegové i fanoušci ji znali jako Lubu. A také ji mnozí říkali Ljubo, to ale ráda moc neměla. V poslední době ji mohli diváci vidět v seriálu Náměstíčko. Vytvořila ale více než 160 filmových rolí a roliček.

George Michael

Těsně po Vánocích nás opustil i zpěvák George Michael, který se dlouhodobě potýkal se zdravotními problémy. Dokonce byl několikrát hospitalizován. V roce 2011 byl na několik dní v rakouské nemocnici kvůli silnému zápalu plic. Bohužel během této nemoci upadl i do kómatu. Jeho evropské turné proto muselo být zrušeno. Naposledy strávil nějakou dobu v nemocnici v roce 2014. Není také žádnou novinkou, že zpěvák měl v minulosti problémy s drogami. Odešel v poměrně mladém věku 53 let.

Související články

Další články