Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Ukrajina tvrdí, že došla ke smíru, na ulici ale stále umírají lidé: Tuhle ženu zastřelili jednou ranou do hlavy

Za Rusko, nebo za Evropskou unii? O to dnes válčí Ukrajina, politicky, ekonomicky a hospodářsky rozdělená země. Jeden národ smýšlí dvěma různými směry, ten blíže západu proevropsky a ten blíže ruským hranicím zase proputinovsky. Kyjev stojí na půli cesty, ve středu země. Z krásného velkoměsta je bitevní zóna, z pyšného a výstavního náměstí Nezávislosti jsou hořící barikády.

Policisté střílejí do demonstrantů ostrými, ti na ně zase házejí smrtící zápalné molotovy. Nikdo se už nevyzná v tom, kdo bojuje za pravdu a za svobodu a kdo je jen vládou podplacený radikál, který má násilí schválně vyvolávat.

Lidé ve světě moc nerozumí tomu, co a proč se vlastně děje a většina z obyčejných pozorovatelů ukrajinského násilí ve večerních zprávách je zmatena, neboť původ konfliktu je daleko hlubší, než je jenom nespokojenost se současným režimem a vládou prezidenta Janukovyče. Ostatně trochu přiblížit ukrajinský problém se snaží tahle pohledná dívka, která vám ve videu vysvětluje, o co lidem vlastně jde.

Dohoda mezi demonstranty a vládou je už podepsaná, na Ukrajině by měl nastat smír, ale ve skutečnosti to tak nebude, jak ukazuje i toto video. Před budovou bezpečnostní služby Ukrajiny, v níž je shromážděno několik tisíc demonstrantů, umírá žena po jednom zásahu přímo do hlavy. Kdo vraždil, to se neví a možná ani nezjistí. Odstřelovači se rekrutují ze všech řad a násilí plodí jen další násilí. Jenže na něj doplácejí vždy jen nevinní lidé, třeba matky od rodin.

Související články

Další články