Zdá se, že ani únik skandálních fotek nedokáže připravit herečku Jennifer Lawrence (24) o početnou armádu příznivců. Miláčkovi diváků, oscarové poroty a jednoduše celého vesmíru se místo kritiky a pohrdání naopak dostává slov podpory a útěchy.

Někteří zašli až tak daleko, že se po jejím vzoru svlékli a nahaté snímky hodili na internet. Trochu smysluplněji se celý boom rozhodla využít parta diskutéru z fóra Reddit a na počest Lawrence založila sbírku, jejíž výtěžek měl být věnován nadaci na léčbu rakoviny prostaty. Celkem se uživatelům podařilo vybrat 6 tisíc dolarů, tedy v přepočtu kolem 126 tisíc českých korun.

Heslo všechno špatné je k něčemu dobré však v tomto případě očividně platit nebude. Charitativní organizace totiž vše bere jenom jako špatný vtip a vybrané peníze rozhodně přijmout nehodlá. „Nikdy nebudeme podporovat získávání finančních prostředků takovými způsoby. Bez respektu ke všem zapojeným a vzhledem k našim standardům vracíme zpět všechny peníze, které vzešly z této sbírky,“ uvedla ve svém prohlášení.

Heslo peníze nesmrdí, obzvláště v případech, kdy mají podpořit dobrou věc, asi nadaci nic neříká. Jestlipak si dobře kontroluje, odkud pochází finance i dalších přispěvatelů. Vsadili bychom se, že některé mají původ v daleko špinavějších zdrojích, než jsou kapsy party potrhlých fanoušků čtyřiadvacetileté herečky