Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Účet za brutální vichřici jde do miliard. Česko sčítá škody

Česko to bude stát nemalé peníze.
Tento víkend jsme si moc neužili. Značně se ochladilo a do Česka dorazil opravdu velký vítr, který si vyžádal už dvě smrtelná zranění. Je to nejhorší vichřice od roku 2007, kdy na území Česka řádil orkán Kyril. Škody se odhadují na miliardy.

Víkendová vichřice dala všem pořádně zabrat: neprůjezdné koleje, zastavená doprava z Prahy do Olomouce, Ostravy či na Slovensko. Výrazné vytížení jednotek bylo zaznamenáno jak u policistů, tak u hasičů na celém území Česka. V Olomouci vyjížděli kvůli silnému větru hasiči až 280krát!

Více než půl milionu domácností po celé České republice přišlo o elektrický proud, jak potvrdila firma ČEZ, a v Karlovarském kraji kvůli událostem zasedal krizový štáb. Rozhodovali o několika desítkách obcí, kde se nepovedlo obnovit dodávky elektrické energie.

V Praze byla uzavřena pražská zoo, z bezpečnostních důvodů ale i Pražský hrad na základě oficiálního prohlášení Jiřího Ovčáčka: „Na základě doporučení Hasičského záchranného sboru a vzhledem k pádu předmětů ze střech, které ohrožují zdraví a životy návštěvníků, byl uzavřen až do konce dnešního dne areál Pražského hradu. Již dříve byly kvůli vysokému riziku pádu stromů zavřeny zahrady Hradu.“

Kvůli škodám, které tato vichřice způsobila, bylo uzavřeno také Výstaviště Praha,: „Vážení návštěvníci, areál Výstaviště je od 29. 10. až do odvolání uzavřen. Všechny výstavy a akce jsou prozatím zrušeny. O otevření jednotlivých prostor budeme informovat zde a na webu Výstaviště. Děkujeme za pochopení.“

ČEZ hlásí stovky zničených elektrických vedení, které nejen že odřízly statisíce lidí od elektřiny, ale jejich obnova bude stát nespočetné množství peněz. Byl vyhlášen kalamitní stav v 8 krajích. Konkrétní částky za škody ještě nejsou známy, škody se odhadují na několik miliard korun.

Související články

Další články