Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Tyhle babči se stárnutí nebojí! Podívejte se na 5 žen po sedmdesátce, které propadly kouzlu módy

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie

Téměř každý z nás se bojí stárnutí, protože jen myšlenky na něj s sebou nesou negativní představy spojené s nemocemi, osaměním a zranitelností. Pojem stárnutí se asi víc dotýká žen než mužů, neboť ty mají pokročilý věk spojený se změnami jejich těl a vzhledu, což se jich dotýká mnohem víc než silnějšího pohlaví. Seznamte se se šesti úžasnými ženami, které se snaží změnit pohled na stárnoucí proces a v lecčems bychom se od nich mohli učit.

Bridget, Daphne, Jean, Gillian, Sue a baronka Trumpington mají tři věci společné – vypadají skvěle, rády se baví a jdou dál. Bez botoxu nebo plastických operací tyto půvabné dámy dávají nový význam slovu stáří. Těchto šest dam vystupuje v novém dokumentu s názvem Cutting Edge, jenž zkoumá umění stárnutí a umění toho, jak zůstat psychicky i fyzicky mladý.

Sue Kreitzman, 73

Nejmladší z nich – Sue – je rodilá Američanka žijící ve Velké Británii. Živila se psaním kuchařek, objevila se v televizi a dnes se považuje za umělkyni. „Stárnutí znamená být lepší. Když je vám padesát, šedesát nebo sedmdesát, neznamená to, že jste odepsaný, ale jste chytřejší, silnější a rozvíjí se vaše vnitřní krása. Menopauza se rovná svoboda! Nikdo mi neřekl, že stárnout je tak zábavné!“ uvedla.

Daphne Selfe, 85

Daphne je nejstarší modelkou Británie. Nedávno ovdověla a byla pozvána na focení jedné modelingové agentury. Stala se ikonou starších modelek. „Je mi pětaosmdesát a přemýšlím nad tím, kdy vlastně zestárnu,“ vtipkuje.

baronka Trumpington, 91

Baronka Trumpington miluje módu a její slabost pro nové oblečení a trendy se stala téměř posedlostí. Každý den si objednává alespoň jeden nový kousek do svého šatníku a nosí pořád tu samou velikost.

Bridget Sojourner, 75

Bridget vypadá jako milionářka, ale žena libující si v módě nakupuje v second handech a v obchodech s levným oblečením. Její radou na to, jak stárnout s grácií, je stále zkoumat, zajímat se, rozvíjet svůj charakter a nikdy nepolevovat ze svých nároků.

Gillian Lynne, 87

Gillian pracuje od roku 1940 jako baletka a i když už netančí, každý den cvičí a díky tomu se pohybuje lépe než některé o polovinu mladší dámy. „Nesmíte prostě dovolit stárnutí, aby vkročilo do vašeho života,“ uvádí jednoduchý recept žena, která miluje minisukně.

Jean Woods, 75

Poté, co této energické ženě zemřel manžel, začala pracovat v jedné velké módní společnosti a stala se její nejstarší zaměstnankyní. Nyní pracuje v jednom butiku a svou práci miluje. I když má nové koleno, třikrát týdně běhá. „Nechci se batolit, chci pořádně chodit,“ říká statečná žena.

Související články

Další články