Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Týden v Ulici očima odborníka Novotného: Snad už smrtka brousí kosu na Amálii a Farskou a Masný jí u toho našeptává!

Zdroj: Nova
+ Další fotografie

V pondělí jsem tak tak stihnul druhou půlku Ulice a hned nefalšovaná rozkoš v podobě střetu, na který jsem čekal, „rychlošípákovi“ Mikimu začíná haprovat soužití s Borisem, a jak víte, každé Mikiho utrpení je mi radostí a vzpruhou v této nelehké době. Nevím, co Miki „správnej kluk“ Seidl od společného hnízdečka s Borískem čekal Kdybych nebyl nenávistný k Martě Kohákové, přál bych si soužití maminek obou blbečků, škoda že jsou vlastně sokyně. Věčně otravující depkařka Marta a Libuška - to samé v bledě modrém + věčně nad lahví vína jak Džambulinka v posledním tažení - to by byl páreček na dvojdomek, no nic.

Díkybohu za neurotickou vyzobanou slunečnici bez životní perspektivy Ivanu, kterou snad museli psát Cibulkové na tělo. Doufám, že někdo Vilmě slíbil alespoň roční smlouvu a bude Lenku, Miriam a spol. terorizovat ještě dlouho Protože samaritánka Lenka si nic jiného nezaslouží. Kolikrát ta bezbřehá naivka ještě pošle matku pro Mirinku (do školy, do kroužku, ke staré Miriam, k otci...), aby její matka následně „nečekaně selhala“. Fascinuje mě neustále se opakující, pořád stejný sled událostí: Ivana má důvěru – Ivana udělá průser – Ivaně je to opatrně vytýkáno, nechápe – Ivaně je to ostře vytýkáno, což vyvolá hádku – blbka Lenka se jde radit (se starou Miriam, s Jardou atd...), co s matkou dál – usmíření – Ivana má důvěru atd… Doufám, že fantazie scénáristů zůstane v této dějové linii i dále na této kreativní úrovni a Lenka (nemám ji rád, no a co, ona by mě – inteligenta, co se umí rozhodovat a nemá problém vykopat nezvanou návštěvu z bytu – taky neměla ráda.

Situaci okolo Emy, která už tisíc dílů řeší dilema s biologickou maminkou, odmítám komentovat. Připadá mi to, jako by druhým rokem držela Ljuba Krbová alias Anča tvůrcům pistoli u hlavy a opakovala, že prostě umí super zahrát utrápenou padesátnici v přechodu a nic jiného hrát nebude, takže dokud Ljubu nepřejede kombajn nebo Krbová neuteče na Primu, tak bude Ema oscilovat mezi Liškovými a Evou a Bedřich („umím hrát jen utrápeného truhláře, který je fasa chlap, ale život se s ním nikdy nemazlil“) bude Aničku uklidňovat svou oblíbenou větou „neboj, zase bude všechno v pořádku“. Super jsem se pobavil u (asi padesátého) vyjednávání triumvirátu Liška – Lišková – Eva, které jako obvykle moderoval Bedřich, který je možná šikovný řemeslník, ale někdo chytrý a důrazný (ideálně Hložánek nebo Masný, moji miláčkové) by mu měl fakt už vysvětlit, že policejní vyjednávač z něj nebude.

Jak jsem se těšil, že ve svém pravidelném ohlédnutí za Ulicí vynechám Amálii (vytáčí mě) a Peška (všichni diváci ho mají rádi, protože je to blb se srdcem na dlani, čoklem a rybářským prutem), ale scénka, kterou bych nazval „Amálie a Pešek se v kuchyni baví o ničem a školník u toho hladí hafana“, mě utvrdila v tom, že si nic nepřeju víc, než aby dál v seriálu řádila dvojice kurviček Adriana a její matka, které Peškovi ještě ukážou, že i na dobráka se vaří voda, protože život není procházkou růžovým sadem a všechny problémy se nevyřeší tím, že do nich Amálie (míchající si čaj a pindající něco o kompromisu) začne strkat nos, tváříc se, že do nich nos nestrká.

A ještě dvě drobnosti, nemáte někdo telefon na Osud, že bych poprosil mocného tatínka, ať mu brnkne a poprosí jej o odstranění Jitky Farské, což byla vždycky otravná, věčně fízlující nacistka pod maskou chápavé a vlídné ženy, ale co ji před rokem povýšili v kadeřnictví, tak se z ní stala hrozná kráva, a i když má Olda tu strašnou nemoc (nebo možná právě proto), zasloužil by si ještě jeden románek s gerontofilní dvacítkou bez dávicího efektu. Divačky (které Jitku milují, protože jsou samy Jitky Farské v reálném životě) by si časem zvykly, možná by se divily, jak snadno, a já bych měl od té kozy pokoj.

A chci, aby Adriana dostala tu roli ve filmu a ukázalo se, že je to porno. A kde je Masný? Chci více Masného. Víte, moje dcerka kouká na Mašinku Tomáše a tam mám oblíbenou postavu v podobě vagónku Gordona, hrozné to svině, která tu přehodí Tomášovi výhybku, tu schválně způsobí výluku na trati a bohužel vždycky na konci nasraně přijímá trest v depu, zatímco Tomáše chválí celé depo, točna a pak výpravčí. A Masný je takový Gordon Ulice, jen v poslední době dostává pohříchu málo prostoru, což je škoda, protože ulice, kde bydlí lůza typu Pešek, Libuška, Nyklová a spol., si nic jiného než inferno a potoky krve a intrik nezaslouží!

Nezbývá než doufat, že zubatá už u Farských v předsíni brousí kosu a Eliáš někde nad čárou koksu a se samopalem na skříni plánuje strašlivou pomstu.

Jen houšť!

Od televizní Ulice zdraví skalní divák Pavel Novotný

Související články

Další články