Šéfredaktor eXtra.cz Pavel Novotný, který všechno ví a všechno zná, glosuje vždy koncem týdne dění v Ulici, kterou sleduje manželka, a on se už roky po návratu z práce nadšeně přidává.

Pravidelné týdenní ohlédnutí za Ulicí nemohu nezačít zaslouženým utrpením slepice, která se mylně domnívá, že má právo být zamilovaná do mladého krásného horolezce, byť u oltáře slíbila věrnost Hynkovi.

Přestože většinu postav seriálu nenávidím a některé by zcela jistě zasloužily trýznivou smrt, Hynek je pro mě relativně uvěřitelná figura, která si ale bohužel své utrpení zcela zaslouží, neboť ohleduplnost, jakou předvádí ve svém televizním manželství s Gábinou, si nic jiného než trest nezaslouží.

Proč ji dávno neuvázal u plotny na metrovém řetězu? Proč při její první rebelii okamžitě neutnul penězovod? Copak si Gábina, která si při „sexu“ představuje horolezce Vaška, zaslouží něco jiného, než tu máš pár facek, ty nestoudnice, a táhni mi z očí? Okamžitě vystěhovat i s děckem k blbečkovi, ať vidí, co to je živit emočně nestabilní MILF s děckem na krku! Hynek, by si měl dále okamžitě najít sedmnáctku bez dávicího efektu, platit bůra měsíčně alíky a smát se mladému a krásnému, že má Gábinu na krku. Bože, žijeme jen jednou a chlapi jako Hynek v této partnersky složité době zakládají za život i tři rodiny. A co udělá tutově ten idiot příští týden? V pátek se vrhnul na Vencu, v pondělí ještě udělá malou scénku, aby následně té poběhlici odpustil a marně se snažil další rok vytvářet iluzi spokojené rodiny a kvalitního sexu… Bože! Hynečku, za rok přijde další kokůtek s postaveným pérem a bude to největší idiot z ulice, kotelník, ale bude ho mít velkýho a všechno to začne nanovo. Já vím, ty bys ji stejně neuhodil.

Tak trp!

Na špatných rozhodnutích hlavních postav ostatně podobné soap opery stojí a Ulice není výjimkou. Vždyť se na to podívejte: Hynek škoda slov, Amálie se vrací k Peškovi – největšímu blbovi v okrese, neuvědomujíc si, že samota je ve stáří rozhodně snesitelnější než soužití a ucamraným primitivem s rybářským prutem, velkým srdcem a lahváčem po ruce, kterého Hrušínský ztělesňuje tak dokonale zejména proto, že pro něj byl scénáristům předobrazem. Já myslím, že by pomalu mohl přijít nějaký nešťastný pád ze schodů, který by celou Peškovu nešťastnou existenci ukončil, a kdyby si ještě Amálie v návaznosti na to chtěla něco udělat, divačky by trefilo, ale já bych se šel opít… No nic, dost snění.

Ještě jedna věc mě totiž trápí, úterní epizoda a komediální prvek celé show, starosta Lumír, který se utápí v životní epizodce s Miládkou, která se samozřejmě nečekaně dostává do prvních sporů s tchyní, což bude na pár měsíců zajisté velká taškařice. S realitou nemá tento vztah moc společného. Lumír coby starosta má mít vedle sebe atraktivní dvacítku plus milenku na telefonu. Navíc na něj přímo za dveřmi jeho kanclu už sedm let čeká sekretářka exMasná, která mě nesmírně rajcuje, a nechápu Lumču, že radši uléhá s upocenou tlustou pipinou bez vkusu, namísto aby užíval života komunálního prominenta.

O Hejlových se dnes bavit nechci. Jsou volby. A mluvit k tomu ještě o smrti celé rodiny, vyjímaje však Vilmu, která geniálně samu sebe hraje v roli odkvetlé slunečnice Ivany se smůlou na chlapy a zálibou v chlastu… Ale proto jí nefandím…

(V tomto bodě prosím, ať přestanou číst všechny divačky seriálu a dál čtou jen psychopati.)

Fandím jí proto, že trápí Miriam a Lenku. Kdyby byli scénáristé co k čemu, tak Maciuchovou otráví a dceři Lence rozbije manželství sexem s Hejlem, který by si měl konečně přiznat, že rodina má samozřejmě v životě nějakou hodnotu, ale koketní asistentka ve firmě a sexy padesátiletá tchyně do trojky, to má styl. Na rozdíl od Lenky, která je sice hrozně fajn ženská, ale já chci porno a smrt. Protože takový je život.

Protože je to možná i moje ulice.