Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Trpký osud Júlia Satinského (†61) z komedie S tebou mě baví svět: Dášence dal slib, který už nikdy nesplní!

Trpký osud Júlia Satinského (†61) z komedie S tebou mě baví svět: Dášence dal slib, který už nikdy nesplní!
Zdroj: Kundrát / CNC / Profimedia, Archiv
+ Dalších 30 fotografií
smutný příběh
Komedie století S tebou mě baví svět režisérky Marie Poledňákové stojí a padá s postavou Alberta Horáka. Ztvárnil ho geniální slovenský herec Július Satinský (†61), který se už naneštěstí nedožil slibu, který dal během natáčení představitelce malé Dášenky.

Ať už vzpomíná na natáčení legendární české komedie kdokoliv, všichni se shodují na tom, že Július Satinský se z dospělých věnoval dětským hercům asi nejvíc. Slovenský dobrák se srdcem na správném místě to se špunty, pro něž to byla před kamerou premiéra, uměl skvěle.

Ale jednou i Satinskému ruply nervy a pořádně se před dětmi rozohnil. A připojil i jeden slib. "Tak, děti, a budete ticho a ty, Dášenko, zmlkneš úplně, protože v roce 2011 si tě vezmu za ženu!" vzpomíná na hercova slova jeho filmová manželka Jana Šulcová (70).

"Ona se zarazila a odpověděla mu, že ho nechce, že je starej a tlustej, on na ni ale: Mlč, já pro tebe přiletím soukromým letadlem a budu v balíku. Dášenka chvíli přemýšlela a pak spustila: Julo, nechceš donést kafe? Nepotřebuješ pro něco skočit do šatny? Jula se na mě podíval, dal si ruce v bok a pronesl: Víš, Jano, teď jsem pochopil, že žena je vyvinuta už v pěti letech. Právě tolik bylo Dášence," dodala Šulcová pro Blesk.cz.

Satinský bohužel svůj slib, jakkoliv ho myslel z legrace, už splnit nestihl. Koncem roku 2002 totiž sympatického slovenského herce zabila rakovina tlustého střeva. V posledních chvílích si prý procházel učiněnými muky. Ale teď bezpochyby na představitelku Dášenky Zuzanu Lisovou (39) shlíží z hereckého nebe.

Přečtěte si také 12 zajímavostí, které jste o filmu určitě netušili.

Související články

Další články