Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Trpasličí rodiče porodili zdravé dítě, ač doktoři posílali matku na potrat: Čeká jej taky jejich osud?

Laura a Nathan se svým malým miminkem.

Je to první dítě narozené v Británii, které po svých rodičích zdědilo obě formy zakrslosti. Matka Laura Whitfield trpí achondroplazií, zatímco otec Nathan Phillips zase pseudoachondro­plazíí, ale ve výsledku jsou na tom oba stejně. Tedy aspoň výškově.

Když ale Laura, která se živí jako divadelní a filmová herečka, otěhotněla, doktoři jí důrazně doporučovali potrat. Jednak nevěřili tomu, že dítě vůbec dokáže odnosit, a kdyby ano, jejich prognóza nebyla veselá. Dožilo by se maximálně jednoho měsíce.

Malému Nathanovi, který přišel na svět císařským řezem, jsou nyní tři měsíce a má se čile k světu. Lékaři to považují skoro za zázrak a zatím netuší, jak se bude dítě vyvíjet a co s ním kombinace obou postižení rodičů udělá, zatím se ale přiklánějí k tomu, že by měl mít problémy s kyčlemi a tím pádem bude špatně chodit, možná dokonce vůbec.

Je ale brzy předbíhat, protože lékaři se s takovým případem ještě nesetkali, rodina přesto doufá, že malý Nathan bude žít zdravý a plnohodnotný život.

Související články

Další články