Chvíle hrůzy zažil čtyřiadvacetiletý Shane Brown z Havaje. Když skákal z útesu, chtěl se pokusit o trojité salto. Během skoku ale hlavou narazil na vyčnívající kámen a následně dopadl zády na kus dřeva plovoucího ve vodě. Nehodu zachytili na kameru jeho kamarádi.

„Pamatuju si toho velmi málo, jen letmé útržky, než mě dopravili do nemocnice. Vybavuju si ránu do hlavy, jak jsem byl pod hladinou a nemohl dýchat a potom pohled mého kamaráda, který mě tahal na břeh,“ vzpomíná Shane na incident.

Jako zázrakem se mu podařilo vyváznout „jen“ se čtrnácti zlomenými žebry, jedním bederním obratlem a lopatkami. Zranění utrpěl také na hlavě. Na nemocničním lůžku si poležel celkem dva týdny a nyní je v péči rodiny. Jeho stav se pomalu začíná lepšit.

„Doktoři mi řekli, že mám velké štěstí, že jsem neskončil ochrnutý, a já jsem za to nesmírně vděčný. Většinu svého života se věnuji outdoorovým aktivitám, takže si nedokážu představit, že bych se jich musel vzdát.“

I tak se ale bude muset ve svých budoucích aktivitách značně omezit. „Bude pro mě těžké přijmout skutečnost, že se svým tělem budu moci dělat pouze běžné věci, jako jsou domácí práce či zaměstnání, když vím, že jsem dřív míval tělo, které mohlo dělat všechny ty neobyčejné kousky.“