Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Tři známé české ženy, které bojují proti rakovině prsu: Tohle jsou hrdinky jako Angelina Jolie

Lenka Termerová, Karolína Ruppert a Anna K patří mezi slavné ženy, které překonaly rakovinu prsu.
Zdroj: herminapress.cz a facebook.com/Karolína Ruppert/Pavlína Jarošová

Hollywoodská star Angelina Jolie (38) spustila doslova lavinu po celém světě, když oznámila, že si z obou prsů nechala odstranit mléčné žlázy, protože jí z 87 % hrozí rakovina, na kterou zemřela v šestapadesáti letech její matka Marcheline. Díky slavnému jménu se snaží přimět ostatní ženy, aby se více věnovaly prevenci, a těm, které s nemocí bojují, dodává odvahu bojovat.

I v Česku jsou naštěstí slavné tváře, do jejichž života rakovina prsu bohužel zasáhla, a ty stejně jako Jolie o své nemoci informovaly veřejnost. Jednou z nich je herečka Lenka Termerová (65), známá například ze seriálu Velmi křehké vztahy. Když jí před lety lékaři sdělili krutý verdikt, nemohla jim uvěřit. "Ještě stále se bojím nahlas říct, že jsem rakovinu porazila. Nechci to zakřiknout," řekla kdysi Termerová, která o své nemoci promluvila, když jí slezly vlasy. Od doby, co se její tělo uzdravilo, se zařadila mezi slavné osobnosti, které pravidelně podporují každoroční pochod proti rakovině prsu.

Exmanželka Matěje Rupperta, zpěvačka Karolína Ruppert si v den svých 32. narozenin v listopadu 2010 našla na prsu bulku. Lékaři jí během pár dní bohužel oznámili, že se jedná o zhoubný nádor. Musela podstoupit sérii vysilujících chemoterapií a téměř na rok přerušit svou pěveckou kariéru. Karolína se snaží podporovat ženy všech generací, aby nezanedbávaly samovyšetření a pravidelně chodily na kontroly. Aby ukázala, že se nemocné ženy nemusí stydět, když během chemoterapie přijdou o své vlasy, nafotila odvážné snímky s fotografkou Pavlínou Jarošovou.

Zpěvačka Anna K (47) zjistila, že je vážně nemocná v roce 2006. I ona se se zákeřnou nemocí vypořádala obdivuhodným způsobem. Během léčení dokonce pracovala na nové desce. Anna K upozorňuje ženy na nutnost prevence rakoviny prsu úspěšnou kampaní Chceš žít jako já?. Stejně jako Karolína Ruppert i ona se tehdy nechala nafotit v době, kdy přišla o všechny vlasy.

Související články

Další články