Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Tři týmy koordinovaných útočníků: V Paříži měl útočit i Syřan, který přišel do Evropy s uprchlíky

Lidé jsou vyděšeni a zdrceni.
Teroristický útok, který má do této chvíle na svědomí 129 životů, vykonaly tři koordinované týmy útočníků. Jedním z nich by měl být i Syřan, který se do Evropy dostal společně s uprchlickou vlnou.

Pařížský prokurátor Francois Molins uvedl, že všichni útočníci měli automatické zbraně a sebevražedné vesty naplněné výbušninami. Útok začal poté, co se dva z nich odpálili u vchodu na fotbalový stadion na severním okraji Paříže.

Dle řeckých zdrojů deníku Guardian prošel jeden z nich před měsícem společně s uprchlickou vlnou Řeckem. Zatím není stoprocentně jisté, zda to byl skutečně onen Syřan, útočník mohl mít pouze jeho pas.

Teroristé, kteří podle svědků volali Alláhu Akbar, zabili 128 lidí. Dalších 200 je raněno, z toho zhruba stovka těžce. Útoky (celkem 6) byly koordinované a provedli je vycvičení profesionálové. Oficiálně se k nim přihlásil Islámský stát.

Více o teroristickém útoku v Paříži se dozvíte ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Další články