Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

TRESTNÍ OZNÁMENÍ NA ŠABATOVOU! Za provokaci s hidžábem jí hrozí kriminál!

Anna Šabatová se zamilovala do hidžábu…
Zdroj: koláž eXtra.cz
Ombudsmanka Anna Šabatová (65) má velký problém. Advokát Radek Suchý na ni podal trestní oznámení kvůli tomu, že údajně rozpoutala provokaci s hidžábem. O co přesně jde?

Veřejná ochránkyně práv se bojí, aby nakonec nebyla sama odsouzena. Advokát Radek Suchý je přesvědčený, že Šabatová zneužila pravomoc úřední osoby, když pomohla rozpoutat soudní řízení proti Střední zdravotnické škole Ruská v Praze.

Dívka ze Somálska totiž žalovala školu, že jí zde zakázali nosit hidžáb. Podle ředitelky ale nešlo o zákaz hidžábu, ale o to, že dívka nedoložila dokumenty nutné k přijetí na školu. Škola ji nemohla diskriminovat jako studentku, protože dívka se kvůli chybějícím dokumentům nikdy studentkou střední školy nestala.

Šabatové to ale bylo jedno a jádro sporu ignorovala. Podle Radka Suchého naopak Šabatová chtěla spor přenést do xenofobní roviny a pomocí hidžábů se snažila hrát na náboženskou strunu.

Podle Blesku je Suchý přesvědčen, že Šabatová mohla manipulovat s důkazy a zasahovat do kompetencí České školní inspekce.

Související články

Další články