Legendární herečka se stala obětí podvodníka. Alespoň taková informace se objevila v Českém rozhlasu. „Bankéř to uvedl tak, že se jedná o propadlé zástavy Komerční banky a že banka nabízí tyto obrazy svým VIP klientům k odkupu za odpovídající ceny. Paní Bohdalová se cítí velice podvedena jak ze strany bankéře, tak ze strany Komerční banky. Neměli jsme tušení, že jde o padělek,“ uvedl pro rozhlas právník herečky Michal Morawski.

Redakce eXtra.cz oslovila herečku, zda by popsala, co se přesně stalo. „Nechci o tom mluvit. Jsem teď na dovolené. Ale cítím se hrozně. Asi jako podvedený člověk,“ svěřila nám herečka a dodala: „Byla bych moc ráda, kdybych peníze dostala zpět.“

Podle všeho bankéř Radek Pokluda spolupracoval s herečkou 8 let. Následně od něj přišla nabídka, aby herečka investovala do uměleckého díla. Konkrétně šlo o obraz Emila Filly s názvem Zátiší s dýmkou a hrozny. Za dílo Bohdalová zaplatila 1,95 milionu korun.

Banka o jednání Pokludy nevěděla, navíc s propadlými zástavami neobchodovala. Prý šlo o soukromou aktivitu bankéře. Aktuálně se o Pokludu zajímá policie. Jenže vše komplikuje skutečnost, že bankéř je nezvěstný. Údajně jeho poslední stopy vedou na Fidži.