Když mu byly tři roky, tak jeho otec odešel od rodiny. S matkou se pak často stěhovali po celých Státech a on nikdy nezapadl do žádné školy. Navíc měl dyslexii, tak ho spolužáci často šikanovali a smáli se mu.

Nakonec školu nikdy nedokončil, což vzhledem k jeho úspěchu ani nebylo potřeba. Časem si dokonce našel cestu ke knihám a navzdory poruše je z něj zapálený čtenář.

První životní tragédie přišla v roce 1993, když se jeho nejlepší kamarád a herecký kolega River Phoenix předávkoval a zemřel. Keanu byl hodně dlouho ze ztráty zničený. V roce 1998 herec potkává svou lásku Jennifer Syme. O rok později už čekají miminko, ale v osmém měsíci se stane něco strašného. Malá holčička zemře ještě v břiše těhotné přítelkyně. Ve vztahu nemůžou kvůli žalu pokračovat.

To ale není všechno. O 18 měsíců později jeho bývalá přítelkyně umírá během dopravní nehody. „Zármutek mění podobu, ale nikdy nekončí,“ řekl zdrcený Keanu Parade Magazínu.

Když natočil Matrix, tak se rázem dostal mezi hereckou smetánku a mohl si užívat nekonečných večírků a zástupů fanynek. Místo toho podporoval charitativní organizace, hlavně ty, které se zabývají bojem s rakovinou. Aby toho totiž v jeho životě nebylo málo, tak jeho sestra umírá na leukémii.

Tu a tam je herec viděn po boku s nějakou zajímavou ženou, ale oficiálně vztah nepřiznal. Možná se bojí, že z jeho života opět až příliš brzy odejde někdo, koho miluje.