Trendy tagy Michaela Kudláčková očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Tohoto muže viní ze sestřelení malajsijského letadla. Jednal snad na příkaz Putina?

Igor Strelkov měl být ten, kdo dal rozkaz k sestřelení letadla.
Zdroj: koláž archiv
+ Další fotografie

Našel se konečně viník malajsijské tragédie? Ukrajinská vláda má v tom jasno, veškeré indicie vedou k muži jménem Ivan Girkin (43), který si nechává říkat Igor Strelkov. Proruský separatista a bývalý vysoce postavený důstojník ruské armády měl dát dle všeho pokyn k sestřelení letadla.

Usvědčuje ho z toho nejen jeho aktivita na ruské sociální síti, kde oslavoval pád letadla, ale i nahrávka jeho hlasu během rozhovoru dvou mužů, který zachytila ukrajinská rozvědka a v němž se mluví o tom, že došlo k omylu a namísto ukrajinského vojenského letadla bylo sestřeleno civilní.

Strelkov byl jedním z vůdců proruských rebelů během krymské krize a je podezřelý z toho, že plní zakázky zadávané rovnou z Kremlu prezidentem Putinem. Přímo ale obvinit Putina, že měl zájem na sestřelení letadla, se zatím nikdo neodvážil. Podle ukrajinské rozvědky se Strelkov dokonce dostavil v noci na místo neštěstí a nařídil zlikvidovat odpalovací techniku na rakety země-vzduch, která měla sestřelit v desetikilometrové výšce malajsijský boeing.

Zapálený separatista velí ozbrojeným silám Doněcké lidové republiky a je jejím ministrem obrany, i když se jedná o mezinárodně neuznaný stát. Právě u Doněcku, v místech bojů došlo včera k tragédii, která bude mít podle odborníků a analytiků ještě vojenskou dohru.

Související články

Další články