Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Tohoto muže viní ze sestřelení malajsijského letadla. Jednal snad na příkaz Putina?

Igor Strelkov měl být ten, kdo dal rozkaz k sestřelení letadla.
+ Další 2 fotografie

Našel se konečně viník malajsijské tragédie? Ukrajinská vláda má v tom jasno, veškeré indicie vedou k muži jménem Ivan Girkin (43), který si nechává říkat Igor Strelkov. Proruský separatista a bývalý vysoce postavený důstojník ruské armády měl dát dle všeho pokyn k sestřelení letadla.

Usvědčuje ho z toho nejen jeho aktivita na ruské sociální síti, kde oslavoval pád letadla, ale i nahrávka jeho hlasu během rozhovoru dvou mužů, který zachytila ukrajinská rozvědka a v němž se mluví o tom, že došlo k omylu a namísto ukrajinského vojenského letadla bylo sestřeleno civilní.

Strelkov byl jedním z vůdců proruských rebelů během krymské krize a je podezřelý z toho, že plní zakázky zadávané rovnou z Kremlu prezidentem Putinem. Přímo ale obvinit Putina, že měl zájem na sestřelení letadla, se zatím nikdo neodvážil. Podle ukrajinské rozvědky se Strelkov dokonce dostavil v noci na místo neštěstí a nařídil zlikvidovat odpalovací techniku na rakety země-vzduch, která měla sestřelit v desetikilometrové výšce malajsijský boeing.

Zapálený separatista velí ozbrojeným silám Doněcké lidové republiky a je jejím ministrem obrany, i když se jedná o mezinárodně neuznaný stát. Právě u Doněcku, v místech bojů došlo včera k tragédii, která bude mít podle odborníků a analytiků ještě vojenskou dohru.

Mohlo by vás zajímat

Další články