Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Tohle že je hit? Pozor na Chlorellu! Její pojídání může poškodit zdraví

Je Chlorella zdravá, nebo ne?
Chlorella je jednobuněčná řasa, která se v poslední době stala hodně populární. Má být prospěšná našemu zdraví a je antioxidační. Spousta žen jí úplně propadla, jenže se z některých dokonce staly anorektičky.

Především ženy ovlivňuje trend Chlorella. Pojídají ji, když se pokouší zhubnout, otěhotnět nebo pročistit si organismus. Tato řasa je doporučována jako doplněk stravy, spousta lidí ji ale konzumuje ve velkých dávkách místo jídla. A to je právě ten kámen úrazu. V takovém množství a bez normální stravy můžete mít vážné zdravotní problémy.

Když začnete Chlorellu užívat, může vám být ze začátku hodně špatně. A to i přes to, že ji používáte podle předpisu jen jako doplněk stravy a jíte i stravu normální. Můžete mít pocity na zvracení, ztratit barvu ve tváři a být malátní. Přitom má Chlorella posilovat obranyschopnost člověka. Navíc může i zpomalit proces stárnutí.

Někteří prý ze začátku zvrací až 6× denně. Je to způsobeno tím, že se vaše tělo pročisťuje. Jestli je to zdravé, nebo ne, posuďte sami, ale když někdo zvrací 6× denně a není to kvůli těhotenství, tak je to nejspíš špatně.

Chlorella obsahuje širokou škálu minerálů, vitamínů, aminokyselin, chlorofylu a antioxidantů. Navíc je poměrně drahá, balíček se vám může vyšplhat klidně i na 4 tisíce korun. Jenže za co bychom měli tak platit?

Navíc obsahuje růstový faktor, který urychluje růst normální střevní mikroflóry. Podle některých odborníků může vyvolávat onkologická onemocnění nebo dokonce působit proti jejich léčení, pokud podporuje růst buněk. Spousta lidí Chlorellu konzumuje společně s ječmenem. O tom si můžete přečíst příště na eXtra.cz.

Mohlo by vás zajímat

Další články