Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Tohle video vytočí nejen sluníčkáře: Řecká policie začala mlátit uprchlíky!

+ Další fotografie
Řecký policista na ostrově Kos zfackoval žadatele o azyl. Jeho kolegové zase proti davu použili slzný plyn a obušky. Řečtí policisté tvrdí, že jen brání Evropu před nelegální vlnou uprchlíků. Imigranti zase hovoří o brutalitě.

Řecký ostrov Kos už několik týdnů okupují stovky uprchlíků. Místní se bojí, že příchod zoufalých lidí (dorazili hlavně ze Sýrie) vyžene turisty, na kterých je Řecko závislé.

„Jsme jen malý ostrov a každý den přijíždí obrovské množství lidí, čekají na registraci, všude je pak nepořádek, dochází k potyčkám mezi nimi, je třeba najít nějaké řešení,“ uvedl pro iDnes.cz jeden z obyvatel ostrova. Říká, že rozumí stavu a náladám lidí, kteří utíkají před válkou, zároveň ale dodává, že Evropa musí najít nějaké řešení. Že takto to prostě nejde.

Řečtí policisté zatím každý den bojují s těmi, kterým už došla trpělivost. Po internetu koluje video, které na jedné straně ukazuje zoufalé imigranty a na straně druhé navztekané policisty.

Napětí stoupá. Zatím padlo jen pár facek a ran obuškem. Každému na ostrově Kos je ale jasné, že je otázkou času, kdy někdo vytáhne nůž. A každým dnem přijíždějí noví a noví žadatelé o azyl

Mohlo by vás zajímat

Další články