Polární záře je sama o sobě dostatečně krásná. Když se ale ještě navíc zkombinuje s nočními svítící oblaky, výsledkem jsou skutečné vizuální orgie.

Vidět oba tyto jedinečné úkazy současně se poštěstí málokomu. Už jen proto, že svítící mraky jsou obvykle příliš slabé na to, aby bylo možné pozorovat je ze zemského povrchu. Jednačtyřicetiletý astronom Maciej Winiarczyk však byl ve správný čas na správném místě (konkrétně začátkem tohoto měsíce ve skotském Caithness) a navíc s sebou měl i svůj fotoaparát. Z několika tisíc pořízených snímků později složil toto fascinující video.

Video začíná být opravdu zajímavé přibližně v čase 1:30, kdy se nad svítícími mraky objevuje zelenožlutá polární záře a divák se stává svědkem velkolepé světelné show, která hravě překoná i ty nejúžasnější ohňostroje.

„Jsem astronom, takže jsem chtěl strávit noc pod hvězdami. Nikdy by mě ale nenapadlo, že spatřím něco tak mimořádného. Byl to neuvěřitelný zážitek, na který do konce života nezapomenu,“ prohlásil nadšeně Maciej.