Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Tohle vás zachrání! Zaručené tipy, jak se zbavit kocoviny, když jste to včera trochu přehnali

Zdroj: archiv
A je tu víkend a některé z nás možná čeká menší mejdánek! S divokými večírky ale ovšem přichází i nějaká ta kocovinka. A čím je člověk starší, tím hůř se s tím vyrovnává, co si budeme nalhávat. Máme pro vás pár zaručených rad, jak si poradit s opicí, aniž byste museli zůstat v posteli po zbytek víkendu.

Aromaterapie

Zní to dost šíleně, když vezmeme v potaz, že pravděpodobně umíráte a z jakéhokoliv zápachu se vám totálně zvedá kýbl. Ale skutečně to funguje. Studie prokázaly, že levandulový olej má uklidňující a tišící účinky. A to je přesně to, co teď nejvíc potřebujete. Potřebujete uvolnit své trpící tělo. Kápněte si proto trochu levandule za krk nebo na zápěstí a snažte se nemyslet na ty opilecké smsky, co jste včera rozdali

Horká voda s citronem

Ne, to není pouze tip na ranní detoxikaci organismu jako doplněk k vaší dietě Tahle věc vám, přátelé, zachrání játra. Odplaví z těla nežádoucí toxiny a restartuje organismus. Jednoduše, budete zase schopni fungovat. Pro otrlejší může být alternativou kokosová voda, která díky látkám, které obsahuje, z těla rapidně odbourává alkohol. Banán je také zdravým zachráncem, navíc může uklidnit váš rozbouřený žaludek.

Smoothie

Zapomeňte na omeletu nebo mekáč ke snídani. Tváří se, jako vaši kamarádi, kteří vám v nouzi pomohou, ale hořce na takovou volbu doplatíte ještě pomalejším trávením. Musíte se se svými démony vypořádat co nejrychleji. Zvolte tedy raději o něco zdravější variantu v podobě čerstvé zeleniny nebo ovoce Zvolte skutečně zelenou zeleninu dle vlastní chuti, ta obsahuje protein. Nebo lesní plody, které jsou bohaté na antioxidanty, vitaminy a minerály. Takové smoothie vám dodá zpátky to, co jste z těla včera večer odplavili.

Voda je kámoš

Hydratujte! Během večera jste té vodě asi moc nedali, co? Navíc alkohol tělo vysušuje, takže vaše játra už pravděpodobně vypadají jako babiččiny křížaly. Pijte větší množství vody než obvykle, ať to svým jatýrkům vynahradíte Zapomeňte ale na led. Ten pouze zpomaluje organismus. Voda by měla mít pokojovou teplotu.

Zázvorový čaj

Je vám špatně od žaludku, co? Zapomeňte na kinedryl, ten vás nespasí, jen si opět zatížíte játra. Uvařte si zázvorový čaj. Ten uleví vašemu žaludku a stejně tak dodá tělu vitamin C, který vám trochu nabudí organismus a vy budete alespoň moci trochu existovat

Hýbejte se

Ne, toto není vtip ani náhodou. Mysleli jste si, že to bude zadarmo. Zlobili jste, takže to teď koukejte dohnat. Věc se má tak, že čím více se zpotíte, tím rychleji z těla odplavíte alkohol a nežádoucí látky, které tam nechcete. Taková lekce spinningu vás z utrpení dostane nejrychleji, i když máte pocit, že by vás to zabilo. Dobře, pro slabší kusy postačí, když vyběhnete okolo domu nebo si dáte alespoň pozdrav slunci doma na koberci Ledová sprcha po takové hodince sportu a jste jako znovuzrození.

Související články

Další články