Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Tohle tu ještě nebylo: Vychutnali byste si čaj z porcelánu plného mravenců? Prohlédněte si 5 fotografií tohoto skvostu a pak se rozhodněte

Cukřenka
Zdroj: Archiv
+ Další fotografie

Německá umělkyně Evelyn Bracklow vytvořila luxusní porcelánovou čajovou soupravu „Chitins Gloss“. Na tom by ještě nebylo nic tak zvláštního, kdyby ji ovšem poněkud nevylepšila – podšálky, cukřenka, šálky i konvička se hemží armádou mravenců.

Naštěstí jsou tito mravenci falešní. Každého jednoho z nich totiž Evelyn pečlivě ručně namalovala tak, aby vypadal co možná nejrealističtěji. Výsledek je jednoduše perfektní, pokud v této soupravě budete servírovat čaj návštěvě, která má panický strach z hmyzu, pravděpodobně v hrůze prchne.

Kromě toho jde samozřejmě i o zajímavý umělecký počin, mravenci ostře kontrastují s krásou porcelánu. „Strach, hnus, fascinace, obdiv: právě v dokonalé souhře těchto protichůdných pocitů tkví kouzlo mojí práce,“ komentovala to Evelyn.

A proč právě mravenci a ne nějaká jiná zvířata? „Symbolizují pro mě všechny příběhy, které nese každý starý, dávno vyřazený kus porcelánu. Kdysi se z něj jedlo či pilo a dnes leží zapomenutý někde na půdě nebo na skládce,“ vysvětlila Evelyn.

Související články

Další články