V Brazílii se bude konat příští mistrovství světa ve fotbale. Proč? Brazílie je fotbalový národ, samozřejmě. Je to ale také země, kde je to dost nebezpečné, a jak se zdá, také na samotném fotbalovém hřišti. Nedávno se tam totiž stala jedna naprosto neuvěřitelná věc.

Při jednom amatérském fotbalovém zápase fanoušci napadli rozhodčího, uřízli mu hlavu a tu nabodli na kopí jako ve středověku! Byla to ale odplata – nikoli za špatně odpískaný faul nebo červenou kartu. Byla to odplata za to, že ten rozhodčí chvíli předtím ubodal jednoho hráče.

Všechno se to stalo na severovýchodě Brazílie. Třicetiletý hráč Josenir dos Santos Abreu přišel k dvacetiletému rozhodčímu Otáviu Jordão da Silvovi (to je ten na obrázku nahoře), aby podal své argumenty k jeho pískání. Abreu údajně na da Silvu zaútočil pěstí, ale rozhodčí si to nenechal líbit a vytáhl nůž, který měl celou dobu u sebe. Hráče bodl a ten zemřel po cestě do nemocnice.

Přátelé a rodina hráče se pak na rozhodčího ihned vrhli, svázali ho a mlátili, pak na něj házeli kameny a lynčovali jej. Když s ním skončili, uřízli mu hlavu a umístili ji na kopí uprostřed fotbalového hřiště.

Zatčen byl zatím pouze sedmadvacetiletý Luis Moraes Souza, ale policie hledá další dva pachatele.

Pokud jste opravdu odvážní a chcete vidět z události video, na tomto odkazu najdete tělo da Silvy. Ale není to nic hezkého na pohled, takže nedoporučujeme klikat, pokud nechcete vrátit dnešní jídlo.