Někteří lidé polykají oheň, jiní zase konzumují led. Ovšem ne obyčejný led, který si mnozí z nás v horkých letních měsících vyrábějí v mrazácích a pak dávají do nápojů. Známý americký kutil Grant Thompson se rozhodl sníst kostku takzvaného suchého ledu (pevná forma oxidu uhličitého, používaná kromě potravinářského průmyslu například i v chemickém nebo zábavním průmyslu atd.) o teplotě –78 stupňů.

A jak můžete na videu vidět, nebylo to vůbec nic jednoduchého. Grantovi se neustále silně kouřilo z úst i z nosu a několikrát se rozkašlal. Není se co divit – suchý led může nejen lehce vyvolat dušení, ale také vážně poškodit tkáně dutiny ústní, jícnu i žaludku. Celý pokus proto byl značně rizikový.

„Kdo mě znáte, dobře víte, že podobné věci obvykle nedělám, takže tohle video je jakousi výjimkou z mého normálního stylu. Kdyby už nic jiného, alespoň vám dává příležitost se mi vysmát a nazvat mě hlupákem:-),“ napsal Grant k videu.

Pokud vás snad napadlo, že by mohlo jít o docela dobrý způsob, jak oslnit dívky, raději to rychle pusťte z hlavy. Mohli byste totiž dopadnout ještě hůř než jistý opilý mladík, který se ve snaze zapůsobit na příslušnice něžného pohlaví pokusil naporcovat meloun mačetou.