V červnu jsme psali o obrovském neštěstí, které se stalo v zábavním parku ve Velké Británii. Na atrakci Smiler narazil vozík plný lidí do odstaveného vozíku a několika lidem způsobil zranění. Nejhůře dopadly dva mladé páry, jež seděly nejblíže k místě střetu.

Jaký byl jejich osud?

Všichni čtyři utrpěli vážná zranění dolních končetin, ale oběma mladým ženám, osmnáctileté Leah a dvacetileté Vicky, musely být nohy amputovány.

Děsivé okamžiky nehody popisuje Leah: „Ztrácela jsem cit v nohách. Levá končetina byla celá stlačená a zarývalo se do ní železo. Viděla jsem před sebou i kus masa. Začala jsem panikařit a byla jsem k smrti vyděšená. Záchranáři mi poté dávali kyslík a pak si už pamatuju jen střípky; ten hluk, jak mě z atrakce odřezávali, a jak jsem pak ležela ve vrtulníku.“

Právě odvážní hasiči, kteří je během riskantní akce zachraňovali, byli během čtvrtka oceňováni. Poděkovat jim přišla i čtveřice přeživších.

„Mám skutečně radost, že hasiči dostali ocenění. Během akce byli nesmírně profesionální a pouhá jejich přítomnost pro nás byla velkou útěchou v tak traumatické chvíli,“ sdělil osmadvacetiletý Daniel.