Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Tohle je pravděpodobně kompletní seznam 8 pařížských zabijáků!

Takhle vypadá muž, který je stále na útěku!
Zdroj: oficiální zdroj
Od pátku se celý svět ptá, kdo jsou atentátníci, kteří mají na svědomí 129 mrtvých po teroristických útocích v Paříži? Seznam lidí, kteří za atentáty nesou odpovědnost nebo jsou podezřelí, zveřejnila právě teď britská stanice BBC.

Právě teď si můžete přečíst jména těch, kteří jsou zodpovědní za páteční masakr v Paříži!

Nejstaršímu z nich bylo teprve 31 let.

1.) Brahim Abdeslam (31 let)

Narodil se v Bruselu, spáchal sebevražedný atentát na Voltairově bulváru poblíž koncertní haly Bataclan.

2.) Omar Ismail Mostefai (29 let)

Útočil v hale Bataclan a po zásahu policie zde zemřel. Policisté odhalili jeho identitu podle otisků prstů. Bydlel na pařížském předměstí Courcouronnes. V minulosti byl opakovaně trestán za drobnou kriminalitu, ale ve vězení nebyl. Protiprávní činnost zahrnovala například řízení bez dokladů nebo urážející chování.

3.) Samy Amimour (28 let)

Spáchal sebevražedný atentát v hale Bataclan. Narodil se ve Francii a jeho rodina žije ve městě Bobigny, které je součástí metropolitní oblasti Paříže.

4.) Bilal Hadfi (20 let)

Odpálil se u fotbalového stadionu Stade de France a byl francouzským občanem. V minulosti se připojil k radikálům z Islámského státu a bojoval v Sýrii.

5.) Ahmad Muhammad (25 let)

Spáchal sebevražedný atentát poblíž stadionu Stade de France. Policie ho identifikovala na základě cestovního pasu, podle kterého pocházel ze syrského Halabu. Pravost dokladu se ale prozatím nepodařilo ověřit. V Srbsku se navíc našel pas se stejnými údaji a liší se pouze fotografie.

6.) Salah Abdeslam (26 let)

Je podezřelý, že se spolčil s islamistickými teroristy a podílel se na útocích. Policie po něm stále pátrá. V sobotu ho nakrátko zadržela při silniční kontrole na hranici s Belgií, ale po zběžné prohlídce jej zase propustila. Narodil se v Bruselu a je to bratr dalšího z teroristů Brahima Abdeslama.

7.) Muhammad Abdeslam (30 let)

Je podezřelý, že se účastnil pařížských útoků stejně jako jeho mrtvý bratr Brahim Abdeslam. Podle BBC ho zatkli policisté v Belgii, ale zase ho propustili, aniž by proti němu bylo vzneseno obvinění.

8.) Abdelhamid Abaaoud (27 let)

Je označován za strůjce teroristických útoků. Podle agentury Reuters se nyní nachází v Sýrii. Letos v červenci jej v nepřítomnosti poslal belgický soud na dvacet let do vězení za verbování muslimských radikálů. Abaaoud je Belgičan marockého původu.

Související články

Další články