Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Tohle je hrdina, který se s holýma rukama postavil vrahovi z Brodu. Zachránil několik životů!

Zdroj: Reprofoto televize Nova
Příběhy o hrdinství jsou někdy vnímány jako patos, který je typický pro Spojené státy Americké. V tomto případě se ale budeme bavit naprosto bez nadsázky a s respektem a obdivem k mladému muži z Uherského Brodu, který zachránil tři lidské životy, včetně toho svého.

V úterý 24. 2. se v Uherském Brodě zastavil čas. Před jednou hodinou odpoledne vešel zřejmě vyšinutý střelec Zdeněk K. do místní restaurace Družba a začal kolem sebe pálit. Vystřílel 25 nábojů a lidem mířil podle výpovědí svědků na hlavu. Chladnokrevně a bez mrknutí oka zabíjel.

Na místě po něm zůstalo sedm mrtvých mužů, jedna žena a další žena bojuje v nemocnici o život.

Bilance ale mohla být mnohem horší, kdyby nezakročil statečný mladík jménem Jirka.

Ve chvíli, kdy střelba začala, strhl svého kamaráda a společně s dalším mužem se schovali za stůl, kde si prožili vteřiny hrůzy a bezmocně sledovali, jak kolem umírají lidé. Dobře věděli, že je to čeká také. Jirka dokonce řekl, že si v jednu chvíli myslel, že ho samotného zasáhla kulka. Po chvíli se restaurací rozlehlo tíživé ticho a Jirka využil situace.

„Byly to sekundy. Viděl jsem jenom krev, lidi křičeli, stoly padaly a slyšel jsem střelbu, hlavně tu střelbu… Jak jsem slyšel, že je ticho, tak jsem musel jednat. Viděl jsem, že si přebíjí nebo bere jinou zbraň, tak jsem uchopil židli a rozběhl se proti němu,“ popsal masakr Jirka pro televizi Nova.

Podle TN.cz trefil střelce židlí a přímo před jeho očima utekl společně se dvěma muži předním vchodem.

Jirka si je jistý, že by masakr nepřežil, ale zároveň dodává, že nejde o žádné hrdinství, ale normální pud sebezáchovy.

Související články

Další články