Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tohle je 7 nejvtipnějších sportovních rozhovorů! Nechybí ani hojné československé zastoupení

Trenér Sparty také umí zabodovat…
Zdroj: Profimedia.cz
Lidé je obdivují, upínají se k nim a jsou za ně schopni utratit poslední peníze. Sportovci a lidé okolo nich jim dávají možnost se oprostit od reality nebo se aspoň pořádně vyřvat, když to doma nejde. Někdy se však na jejich úkor můžete také slušně pobavit. Jako v tomhle přehledu.

Sportovci a trenéři jsou samozřejmě hlavně placeni za výkony a výsledky na hřišti.

K povinnosti správného profesionála však patří také veřejné vystupování, což si však ne každý z nich bohužel uvědomuje. Že pane L(ž)imberský?!

Plzeňský kapitán však tentokrát v našem přehledu chybí, neboť ho přebili jiní „hrdinové“.

Nikoho asi nepřekvapí, že celému přehledu vládnou Češi a Slováci:

  1. Marshawn Lynch – „Víte, proč tu jsem, nechci dostat pokutu.“

Československou hegemonii ujetých rozhovorů narušuje hned na úvod jediný severoamerický zástupce. Hvězdný americký fotbalista Marshawn Lynch. Ten patří mezi kované „milovníky“ rozhovorů, a tak několikrát odmítl rozhovor realizovat. Má rád svůj klid a je natolik arogantní, že se jim vyhýbá jako čert kříži. Jenže si neuvědomil, že se jako každý hráč NFL upsal k povinnosti odpovídat na dotazy dotěrných novinářů a k chození na tiskové konference. A jelikož už za předchozí odmítnutí rozhovorů zaplatil něco přes 500 000 dolarů (12,5 milionu korun) a hrozil mu dlouholetý distanc, tak to vyřešil po svém.

Lynch přišel ve slunečních brýlích před natěšené novináře a s kamennou tváří opakoval svou mantru: „Jsem tady, takže nedostanu pokutu.“ Jindy zase předstoupil před žurnalisty s básnickou spirálou obsahující jen slova jo, ne, nevím. Naposledy se zase uvedl s velmi stručným koloběhem: "Všichni víte, proč tady jsem.“ Dosáhl však svého: nedostává pokuty ani suspendace a ještě dělá ze všech žurnalistů na světě primitivní nýmandy.

  1. Ščasný versus Rada – „Tebe mám rád jako osinu v pr*eli!“

ČT občas zradí ruchové mikrofony, na což v minulosti doplatili nejen Jaromír Bosák a Vladimír Táborský. Zachytili totiž ultimátní verbální bitvu mezi tehdejšími trenéry Teplic a Mladé Boleslavi – Petrem Radou a nynějším koučem Sparty Zdeňkem Ščasným! Oba dva bouřliváci nikdy nešli pro ostřejší slovíčka daleko, a tak vznikla možná nejlegendárnější přestřelka českého internetu.

Oběma mužům v tu chvíli evidentně praskla žilka a Rada celou hádanici korunoval legendární hláškou: „Ty buď rád, že žiješ, ty jeden ubrečenej. Tebe mám rád jako vosinu v pr*deli, to Ti můžu říct.“ Ščasného ještě počastoval tím, že se nemá hlásit k tomu, že hrál někdy v Dukle Praha. Na druhou stranu i Ščasný je pořádné kvítko. Kamery ho kdysi zachytily, jak nadává kameramanovi, a za urážku sudího bude nyní Spartě chybět i ve dvou zápasech proti německému Schalke!

  1. Jan Marek – „Neznám Tě. Jsi lhář“

Jan Marek nám všem chybí. Byl to prototyp českého člověka a hokejového dříče. Nesnesl podrazy a lži. Proto ho ještě v době jeho ruské anabáze pořádně vytočil jeden z ruských novinářů, který se takřka násilně dožadoval rozhovoru s ním. Rus Marka vytrvale přesvědčoval, že s ním jel ve výtahu, ačkoliv to, zdá se, byla lež. Marek bublal, bublal a červená se mu rozsvítila, když ho novinář označil za lháře. Marek se neudržel, ale výsledek potyčky zůstane navždy legendou s nejasným koncem.

  1. Miroslav Stoch – „Pi*ku Ti jeb*m“

Svého experta na rozhovory mají i na Slovensku. Ne, že by se jím „Miňo“ Stoch vyhýbal, ale možná by měl. Dvakrát se z něj totiž nedobrovolně stala celosvětová virální hvězda. Nejprve proto, že ho kamery zachytily, jak tančí opilý s prsatou striptérkou, a podruhé právě kvůli tomuto rozhovoru. Stoch, který byl v té době kmenovým hráčem Chelsea, hostoval v holandském Twente a zářil. Nutno říct, že nejen na hřišti.

Stoch promlouval k novináři plynulou angličtinou, když v tom na nic netušícího spoluhráče křikl dnes již kultovní hlášku: „Pi*ku Ti jeb*m“! Hláška na Slovensku zlidověla a provází slovenského záložníka celou kariéru jako jeho trademark.

  1. Stanislav Lobotka – „This is my sen.“

A další Slovák, který se v Nizozemsku proslavil, ještě než kopl do mičudy! Lobotka se jako mladý talent dostal do slavného Ajaxu, následovala velká sláva a Lobotku čekalo první oficiální interview. Slovenský záložník se na něj však evidentně nepřipravil a malér byl na světě!

Trenčínský odchovanec ze sebe stihl vymáčknout jen legendární frázi: „This is my sen. I was small boy and now is realita.“

  1. Kamil Janšta – „Přísahám na smrt svojí matky, že to nebyla penalta“

Český ligový fotbal po revoluci připomínal nynější divoký zápas ve sportovním Rumunsku. Fotbal ovládali podivní veksláci a mecenáši typu Petra Macha a tu tam a tam to bylo prostě „cinklejší“. Jako v dávno zapomenutém zápase mezi Duklou a Baníkem. Rozhodčí dotlačil ostravské hráče k výhře i za cenu vymyšlené penalty.

Obránce Kamil Janšta sice přísahal na svou i matčinu smrt, že nefauloval, ale to mu bylo platné jako mrtvému zimník. Byť opravdu nefauloval. Stejně tvrdý k němu byl i osud a v únoru roku 1999 Janšta umřel na nádor na mozku.

  1. Radek Sňozík – „Já bych dneska nechytil ani taxíka.“

A tento hláškami nabitý článek nemůžeme zakončit jinak než památnou „vyplísněnou“ zpovědí bývalého brankáře Bohemky z Vršovic – Radka Sňozíka. Jeho klokani se před třemi roky dusili na chvostu tabulky, prohráli existenční duel s Viktorkou Žižkov a v podstatě se odsoudili k sestupu. Sňozík si jako jeden z mála uvědomoval vážnou situaci a spustil památnou kadenci trefných sporsťáren, které v tu chvíli ale seděly jako hrnec na (no víte kam).

Sňozík nechápal, proč tým, který měl zkušeností až po k*kot, byť měl v týmu i hráče, který měl sotva řidičák, nedokázal zabrat. K ničemu to týmu sice nebylo, ale tahle promluva do rádia se stala navždy nesmrtelnou.

Stejně jako všechny tyto rozhovory. Jaký se vám líbil nejvíce?

Související články

Další články