Mezi mladou generací hereček se najdou takové, které by z fleku mohly nastoupit do soutěže krásy Zdeňka Bakaly, eh, pardon, Michaely Maláčové. Akorát že na rozdíl od missek tyhle holky mají charisma a talent, a proto je budete vídat v televizi a v kině a na internetu a v tisku dlouhé roky.

1. Eliška Křenková (23)

Tuhle éterickou bytost jste možná poprvé zaznamenali ve filmu Rafťáci nebo v nekonečném seriálu Ulice. Větší roli získala až na ČT v seriálu Vyprávěj režiséra Bisera Arichteva. Pánové, smůla, Eliška má už několik let stálého partnera.

2. Tereza Voříšková (24)

I Tereza Voříšková rozjela svou hereckou kariéru filmem Rafťáci. Zahrála si v seriálu Místo nahoře, ve filmu Bobule, Venkovský učitel… Dneska je Tereza naší nejobsazovanější mladou herečkou a při pohledu na její tvář se není čemu divit. Režiséry je často přezdívaná jako česká Angelina Jolie.

3. Hana Vagnerová (32)

Hanka začínala jako modelka, brzy v ní ale producenti objevili herecký talent a jí se začaly hrnout nejrůznější role. Zdivočelá země, seriál Horákovi, Proč bychom se netopili, Bathory Juraje Jakubiska nebo novácká Expozice. Modelingu se ale věnuje i nadále.

4. Veronika Nová (27)

Drobounká černovláska se věnuje herectví už od malička. Divákům se vryla do paměti rolí dcery Daniely Šinkorové v Ordinaci v růžové zahradě. Zahrála si i v seriálu Vyprávěj Bisera Arichteva, jejího dnes už manžela. Pod jeho taktovkou nyní natáčí nový seriál z období dvacátých let minulého století.

5. Veronika Kubařová (26)

I pro Veroniku Kubařovou se stal film Rafťáci osudovým snímkem. Nejenže jí otevřel bránu do světa filmu, ale seznámila se při něm se svým budoucím přítelem, režisérem Karlem Janákem, se kterým žije už nějaký ten pátek.

6. Andrea Kerestešová (29)

Dobrý, Andrea se sice narodila na Slovensku, ale několik let bydlí v Praze a totálně motá hlavu českým filmovým a televizním tvůrcům, takže chodí z role do role. Namátkou Rafťáci (haha), Vyprávěj, 3 sezóny v pekle, Dokonalý svět. Andrea se věnuje i modelingu a sama dost dobře fotí.