Jsou to čtyři roky, co Dan Black (25) ochrnul od pasu dolů po vážné cyklistické nehodě a navíc v nemocnici prodělal mrtvici, kvůli níž má nehybnou pravou ruku. Zoufale čeká na operaci, která by mu vrátila naději zase začít chodit, dokonce se mu povedlo sehnat velkou sumu peněz, ale pak se dozvěděl o malém Breconovi, který žije v městečku vedle něj.

Brecon Vaughan (5) z města Mathern v jižním Walesu trpí od narození mozkovou obrnou, která mu znemožňuje chodit a má problémy s koordinací. A protože Brecon si ještě nikdy s kamarády nezaběhal, zatímco Dan ví, jaké to je, rozhodl se, že peníze na svou operaci věnuje malému klukovi ze sousedství.

Na Brecona totiž čeká v Americe tým specialistů, kteří ho za milion osm set tisíc vrátí zpět na nohy. Rodině se povedlo sehnat již 330 tisíc korun a teď jim přišla injekce ve výši 600 tisíc od Dana, takže skoro polovinu potřebné částky mají v kapse.

„Dan nám věnoval fenomenální množství peněz. Nemyslím si, že je možné říct, jak jsme vděční, nebo slovy vyjádřit, co to pro nás znamená,“ řekl pro server Daily Mail Breconův otec Rob Vaughan (44). Je to pravda, Dan se totiž vzdal svého snu jednou chodit jen proto, že malý klučina má daleko větší šanci na uzdravení než on sám. Tak třeba se teď najde nějaký dobrodinec a invalidnímu Danovi potřebnou částku na jeho operaci dorovná.