Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

To snad nemůže být pravda: V Rusku chtěli kvůli olympiádě zabít 2000 psů a koček!

Ruským úředníkům na opuštěných zvířatech nezáleží.
Zdroj: profimedia.cz

Rusové už brzy začnou s přípravou na zimní olympijské hry, které se uskuteční příští rok v Soči. Na tom by ještě nebylo nic hrozného, kdyby ovšem organizátoři neoznámili, že mají v úmyslu pozabíjet všechny toulavé psy a kočky. Těch podle odhadů ve městě žije něco kolem dvou tisíc.

Již dříve média informovala o hnutí zvaném "Doghunters", jehož členové se v Rusku baví trávením a střílením (nejen) toulavých zvířat. Loni v říjnu proti jejich aktivitám demonstrovaly stovky obyvatel Moskvy. O to víc je šokující, že prakticky s tím stejným nápadem nyní přišly i úřady.

"Je zřejmé, že během olympiády by v ulicích neměla pobíhat žádná bezprizorní zvířata. Máme zodpovědnost vůči mezinárodnímu společenství. Zabít je – to je nejrychlejší způsob, jak tento problém vyřešit," konstatoval vládní úředník Sergej Krivonosov.

Ve snaze zachránit, co se dá, Krivonosov následně dodal, že osobně s tímto rozhodnutím nesouhlasí. Město si však podle něj nemůže dovolit zřídit další útulky, neboť nedisponuje dostatkem finančních prostředků. Zdálo se tedy, že osud nebohých němých tváří je zpečetěn.

Ruská tisková agentura RIA Novosti však posléze oznámila, že úředníci se nakonec rozhodli od původního plánu upustit. O realizaci této zakázky totiž prý nikdo neprojevil zájem. Podle všeho ale jde o obyčejnou výmluvu – skutečným důvodem bude spíš to, že zveřejnění jejich záměru vyvolalo silnou vlnu nevole a odpovědní činitelé se začali bát o svá dobře placená místa.

Související články

Další články