Popová divoženka Lady Gaga si za poslední půlrok prošla jakousi šedou zónou svého života. Kromě toho, že se rozešla se svým manželem, zaznamenala i podlou zradu z řad kolegů svého tvůrčího týmu a ani její poslední hudební počin se nedočkal valného úspěchu.

Její poslední album Artpop rozhodně nešlo tak na dračku, jak se původně očekávalo, a skandální a energická diva tak na chvíli jakoby zmizela ze scény.

Gaga, která bývá mnohými označována za karikaturu sebe sama, je ale na rozdíl od většiny popových princezen skutečná umělkyně, a tak své duševní přetlaky a nevyrovnanost umě vtěsnala do jednoho ze svých projektů.

Zhruba před měsícem natočila pod vlastním režijním vedením skvěle propracovaný snímek, který vizuálně zpracovává trojici jejích písní z aktuálního alba.

Ve více než sedmi minutách čirého popu tahle Američanka dokazuje, že kromě toho, že umí zpívat a komponovat, jí sudičky nadělily i notnou dávku hereckého nadání a smyslu pro patos.

Poté, co se v úvodní scéně zjeví jako padlý anděl, aby posléze vstala jako fénix z popela a v davu profesionálních tanečníků naservírovala svým fanouškům směsici podbízivosti i nadhledu, musí dát i její zarputilí odpůrci za pravdu, že tahle podivná bytost má talent a nepopiratelné kouzlo.

Sáhodlouhé titulky, které tento počin provázejí, jsou jen reálným důkazem toho, kolik lidí se na zanedbatelných sedmi minutách, které právě proklikáváte, sedře z kůže…

Joo, popová zpěvačka, ta těžkej chleba má!