Anglickým Rotherhamem otřásá pořádný skandál. Učitel místní katolické školy byl přistižen při dovádění s jednou ze svých studentek. Podle výpovědi očitého svědka se pár „svíjel na podlaze hudební třídy v milostném objetí“. Jen o několik místností dál přitom právě probíhala rodičovská schůzka.

Třiadvacetiletý James Mullen na škole působil jen několik měsíců. Během těch ovšem mimo jiné zvládnul absolvovat i speciální kurz ochrany dětí – a to s vyznamenáním. Ani to mu však nezabránilo v tom, aby dal volný průchod svým citům k nejmenované šestnáctileté dív­ce.

Dotyčná studentka u soudu uvedla, že Mullena miluje a on miluje ji. Svůj vztah prý chtěli držet v tajnosti, dokud nedokončí školu. „Často jsme se vášnivě líbali a mazlili. Věděli jsme, že to, co děláme, je špatné, ale nemohli jsme si pomoct,“ řekla.

Soudce však pro jejich citové potřeby neprojevil žádné pochopení a odsoudil Mullena k osmiměsíčnímu trestu odnětí svobody. Po dobu následujících deseti let bude navíc jeho jméno figurovat v rejstříku sexuálních delikventů a své úspěšné učitelské kariéře může dát navždy sbohem. Románek s dospívající slečnou ho tak přišel pořádně draho.