Pokud jde o účesy, ženská fantazie prakticky nezná hranic. A když k ní ještě navíc přičtete touhu dostat se mezi světové rekordmany, vyjde vám například největší přírodní afro na světě.

Aevin Dugas z Louisiany strávila posledních 14 let pěstováním dlouhých vlasů. V době zápisu do Guinnessovy knihy rekordů mělo její afro obvod neuvěřitelných cca 132 cm. „Ale to mi nestačilo. Chtěla jsem, aby bylo ještě větší,“ podotkla sedmatřicetile­tá žena.

Kolik přesně měří afro v současné době, však vyjde najevo, teprve až zástupci Guinness World Records provedou oficiální měření. „Když se moje vlasy natáhnou na plnou délku a zmáčknou, dosahují mi až k zadku. Ale tak je samozřejmě nosit nemůžu, protože by to vypadalo divně,“ říká Aevin.

Aevin je na svůj jedinečný účes sice patřičně pyšná, ale když jde na první rande, vlasy si pro jistotu svazuje. Své tajemství odhalí až později. „Jeden muž z toho nejprve byl úplně v šoku. A když jsem ho za nějakou dobu znovu potkala, nosil už afro taky,“ směje se a dodává: „Má to ovšem i své nevýhody. Občas se mi vlasy zachytí ve větvích stromů nebo si je přivřu do dvířek u auta.“

Péče o takto objemné afro pochopitelně zabere velké množství času. Aevin kromě množství šampónu při každém mytí spotřebuje až pět kondicionérů, a než vlasy (které si následně zaplétá do francouzských copánků) uschnou, trvá to asi dva dny. Navzdory tomu prý pozitiva vysoce převažují nad negativy.

Tak co, nechcete si taky pořídit podobný účes?