Mohla to být velká hvězda grungeových kapel devadesátých let. Jason Everman jako baskytarista patřil do těch nejlepších skupin, které minulá dekáda nabídla. Hrál v Nirvaně a v Soundgarden, ale osud mu chystal daleko důležitější cestu.

Zesnulý zpěvák Kurt Cobain jej z Nirvany vyhodil, protože mu přišel jako náladový metalák, ze Soundgarden dostal padáka, jelikož to „prostě nefungovalo“. Takže v roce 1993 ve věku 26 let vstoupil do armády. Živit se uměl jenom muzikou a v armádě vás přece naučí všechno.

To bylo to nejlepší, co mohl Jason Everman (45) udělat. Měsíc po jeho pobytu ve výcvikovém táboře spáchal Kurt Cobain sebevraždu a teprve až díky tomu se přišlo na to, jakou má Everman za sebou slavnou minulost. Ale v armádě se stal anonymním vojákem a díky tvrdému výcviku se dostal až do elitní jednotky speciálních sil.

Z armády odešel v roce 2006 jako vyznamenaný válečný hrdina, který se zúčastnil bojů v Iráku a Afghánistánu. Poté se zapsal na univerzitu a získal doktorát z filozofie, nějakou dobu žil jako mnich v Nepálu a na Aljašce se živil jako obchodník s rybami. Teď má v plánu stát se barmanem.

Skoro jako slavný Forrest Gump. Ještě mu ale chybí do životopisu lov krevet.