Bydlet se dá v ledasčem. A kdo říká, že větší nutně musí být lepší? Mladý pár z Arizony se vzdal domu se třemi ložnicemi a nyní spokojeně žije v miniaturní pojízdné chaloupce.

Carrie a Shane Caverlyovi podle svých vlastních slov měli už plné zuby toho, že veškeré vydělané peníze spolkne hypotéka. Proto se rozhodli začít znovu od začátku. Jejich náklady na bydlení rázem klesly na směšných 350 dolarů (cca 7000 Kč) měsíčně – a to včetně poplatků.

„Už nás nebavilo pracovat na někoho jiného. Díky našemu novému jednoduchému životu každý měsíc ušetříme stovky dolarů,“ tvrdí svorně manželé. Vůbec jim nevadí, že chaloupka má podlahovou plochu cca 20 metrů čtverečních, prý je to ještě víc sblížilo.

Jelikož Shane je stavitel a Carrie architektka, realizace jejich snu pro ně nepředstavovala žádný problém. Každý centimetr čtvereční je využit tak efektivně, jak je to jen možné. V domku se nachází visutá postel s obrovským úložným prostorem, miniaturní sprchový kout s umyvadlem a také obývací pokoj s kuchyňským koutem. Velkou výhodou je, že úklid zabere sotva pět minut, a pokud manželé dostanou chuť někam se přestěhovat, jednoduše svoji chaloupku připojí za auto a vyrazí.