Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

To je zázrak: Lidská stvůra odhodila miminko v igelitce do křoví, zachránila ho fenka německého ovčáka

Jade vyrůstala s dětmi, které miluje. Je to hrdinka.
Zdroj: Archiv

Když šel Roger Wilday (68) venčit fenku německého ovčáka Jade v parku v Birminghamu, jeho psí miláček zbystřil a za něčím utíkal do křoví. Lehl si tam a odmítal se vrátit ke svému majiteli.

Otec čtyř dětí se okamžitě vypravil za Jade a zjistil, že jeho čtyřnohý kamarád leží u igelitové tašky, v níž je ukryt novorozenec. „Šel jsem tam a uviděl jsem tam tašku. Pak se pohnula. Myslel jsem si, že jsou tam koťata, ale potom jsem spatřil malé ruce a hlavu a hned poté začalo to dítě plakat,“ uvedl důchodce.

Roger neváhal a ihned zavolal záchrannou linku. „Bylo mi řečeno, že pomoc je na cestě, a poprosili mě, abych tu tašku odnesl z parku. O chvíli později přijelo sedm policejních vozů a sanitka. Miminko naložili do sanitky a já jsem musel vyšetřovatelům ukázat, kde jsem ho našel,“ dodal muž.

Jak se ukázalo, jednalo se o holčičku, která po převozu do nemocnice dostala jméno po svém psím zachránci – Jade. Dítě mělo štěstí. Ačkoliv je momentálně zdravé, nemuselo tomu tak být. Kdyby jej nikdo nenašel, bylo by vystaveno přírodním živlům, což by mohlo mít fatální důsledky.

Související články

Další články