Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Nemoci z lásky Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

To je podoba! Táta Zdeňka Pohlreicha byl borec, ve filmu si zahrál sám sebe

Zdeněk Pohlreich a jeho otec ve filmu z roku 1981
+ Dalších 10 fotografií
Zdeněk Pohlreich (61) je dnes už celorepublikovou celebritou, v médiích se ale už za bývalého režimu objevoval i jeho táta, kterého před šesti lety pohřbil. Otec uznávaného šéfkuchaře byl při tom, když Rudolf Hrušínský (†73) při jednom natáčení dělal v roli opilce binec v putyce!

Tuhle perličku ze života kuchařské celebrity doteď nikdo nevěděl, řekl ji sám Zdeněk jen tak mezi řečí v posledním díle končící show Ano, šéfe. „Já jsem v Hostivaři pečenej, vařenej. Můj tatínek měl na hostivařském nádraží hospodu. Byl to vlastně první z herců v naší rodině. Hrál ve filmu, kterej se jmenuje Pozor, vizita! Hrál tam sám sebe,“ pochlubil se Pohlreich.

Stejný výraz v tváři

A skutečně: ve snímku uteče postava Rudolfa Hrušínského ze špitálu do knajpy, cpe tam do štamgastů povídačky o zážitcích z ciziny, nakonec se s nimi serve a přijedou ho sebrat lapiduši, protože je infekční. Ve scéně jsou dva pinglové: jednoho hraje Vlastimil Bedrna (mimochodem se dožil stejného věku, jako táta Zdeňka Pohlreicha), jenž běhá s pivem a kořalkou po place, druhý hostinský stojí za pípou a točí pivo.

A právě jeho tvář prozrazuje, že jde o tátu současné televizní hvězdy. Stejný zarputilý výraz, stejná kštice, kterou Zdeněk podědil, i když tatínek měl víc vlasů v koutech. Ve filmu je vlastně jen pár vteřin a neměl šanci ukázat skoro nic ze svého bohatého hereckého rejstříku, ale pro rodinu musel být v té době hrdina.

Vtipy má od táty

Pohlreich (61) již před časem prozradil, že vtipné hlášky, kterých sypal z rukávu stovky, podědil od svého tatínka. I to, jak vnímal život.

„Otec zemřel v 89 letech a pořád si ho pamatuji, že i když byl všelijak nemocný, tak měl pozitivní přístup a bral ty věci s humorem. Takže se snažím o podobné věci. Byl hodně vtipný a uměl říct spoustu dobrých vtipů i na stará kolena,“ řekl iDnes před pár lety šéf.

Byli kamarádi

S otcem měl nejlepší vztah až v dospělosti, pořádně se začali bavit teprve po Zdeňkových pětatřicátých narozeninách. Prý měli spíš vztah jako dva kamarádi než coby otec se synem.

Podle některých informací jeho tatínek uměl i dobře vařit a také maminka pracovala v pohostinství. Jeho rodina také provozovala restauraci na Střeleckém ostrově v Praze, už za jeho babičky v ní měli vařit Zdeňkovi předci. Strýc zase prý vedl restauraci U Topolu, kam Pohlreich nastoupil po návratu z vojny.

Mohlo by vás zajímat

Další články