Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Pohřeb Jana Kočky Týnuš Třešničková

Nejnovější kauzy

To je pech: Íránec zázračně přežil oběšení. Pověsí ho tedy znovu

Ilustrační fotografie

Íránec Alireza M. (37) byl odsouzen k trestu smrti oběšením. V jeho soudný den nad ním ale zřejmě na malou chvíli stál jeho anděl strážný a trestanec oběšení přežil. Jeho tělo bylo v domnění, že je mrtvý, předáno k pohřbu. Živý ale dlouhou nezůstane.

Alireza byl odsouzen za drogové zločiny a ve středu byl oběšen. Po dvanácti minutách byl shledán mrtvým a byl převezen do márnice. Když se jeho rodina následující den odebrala podívat se na jeho tělo, všimla si, že stále dýchá. Nechali ho tedy okamžitě odvézt do nemocnice.

„Když nám bylo řečeno, že byl trest smrti proveden, šli jsme si vyzvednout jeho tělo kvůli zádušní mši. Ale zjistili jsme, že je naživu, což nás neskutečně dojalo,“ uvedl jeden z rodinných příslušníků.

„Verdikt byl trest smrti a ten bude znovu proveden, jen co se ten člověk dá zase do pořádku,“ nechal se slyšet soudce.

Do případu se ale vložila známá organizace Amnesty International, která vyzvala íránské úřady, aby jeho druhou popravu zrušily.

Mohlo by vás zajímat

Další články