Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

To je odvážlivec: Ztracené slůně si přišlo pro pomoc do 30 mil vzdáleného ranče a nezdráhalo se vejít přímo do domu!

Ztracené slůně Tom si přišlo pro pomoc až do 30 mil vzdáleného ranče.
Zdroj: profimedia.cz

Jaké překvapení to muselo být pro majitele domu, když se jim v obýváku objevilo slůně. Pro rodinu v Jižní Africe, která je na zvířata zvyklá, to zas tak šokující nebylo, ale stejně si zažili dobrodružství. Ostatně kdy se vám jen tak z ničeho nic objeví v domě slon?!

10denní sloní utečenec se ocitl v předsíni na ranči v Zululandu, Jižní Africe. Poté, co ho překvapení majitelé objevili, dali mu najíst a napít, protože slůně bylo velice dehydratováno, a pojmenovali ho Tom. Z rezervace, ze které se pravděpodobně zaběhlo, muselo ujít 30 mil.

Když se Tom občerstvil, přišel čas na to, aby mu lidé pomohli najít jeho matku, což se také podařilo. Shodou okolností to byla stejná slonice, jakou před lety majitelé ochránili před pytláky.

„Vlastním tento ranč už 15 let a nikdy jsem nic takového nezažila. Muselo to být nejmenší slůně v porovnání s ostatními, protože sloni obyčejně svoje mláďata neztrácejí. Důležité ale je, že Tom je zpátky se stádem a dál může pokračovat s nimi,“ řekla majitelka ranče.

Související články

Další články