V roce 1950 vyhrál soutěž Mr. Hercules, o dva roky později získal i titul Mr. Universe. Za pár dní mu bude už 101 let a ač je to k nevíře, ještě pořád se věnuje bodybuildingu! A o kom, že je vlastně řeč? O indickém kulturistovi Manoharu Aichovi.

Ačkoliv Manohar není vysoký ani 150 cm, jeho svaly by mu mohl závidět lecjaký mladík. Manoharův recept na dlouhověkost i dobrou fyzickou kondici je přitom poměrně jednoduchý – nekouřit, nepít alkohol, pravidelně sportovat a neztrácet optimismus ani v těžkých životních situacích.

Manohar Aich se začal kulturistice aktivně věnovat počátkem čtyřicátých let minulého století, kdy vstoupil do letectva. Tam se také seznámil se slavným Reubem Martinem, odborníkem na silový trénink. Později byl uvězněn kvůli potyčce s nejmenovaným britským důstojníkem. Říká se, že během svého pobytu za mřížemi cvičil až 12 hodin denně a vedení věznice pro něj dokonce vymyslelo speciální dietu.

V jeho kalkatské tělocvičně Studio de Physique trénovala řada známých indických bodybuilderů, například Satya Pal, Sundeepan Sen či Hitesh Chatterjee.