Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

To je doják! Ochrnuté štěňátko, které bylo odsouzeno k jisté smrti, se postavilo na vlastní nožky!

Zdroj: youtube.com

Štěňátko bostonského teriéra Mick se narodilo se syndromem "Plaváčka", který u malých štěňat bohužel není úplně neobvyklý

Z důvodu částečného ochrnutí všech končetin současně se nemohl postavit, posadit ani chodit. Tlapky se mu rozjížděly do stran, vypadal jako placka a mohl se pohybovat jen za pomoci šoupavých pohybů připomínajících plavání, z čehož je také odvozen název tohoto syndromu.

Štěňata, která postihne toto onemocnění, jsou obvykle bez skrupulí utrácena, protože léčba a rehabilitace je velice náročná.

Malý Mick nebyl absolutně schopný pohybu. Ochrnuté packy mu to neumožňovaly, a tak se zoufale snažil posouvat alespoň za pomoci svého malého hrudníčku, na což byl žalostný pohled.

Šestitýdenní štěně potkalo ale ve svém neštěstí obrovské štěstí, neboť se jej ujala nadace Mia Foundation a poskytla mu potřebnou rehabilitaci.

Nejprve absolvoval svoji první plaveckou terapii ve vodě, což mu pomohlo odlehčit zátěž, kterou jinak jeho malý hrudníček musel nést. Samotný speciální postroj ho nadlehčoval a umožňoval rovnat jeho nožičky do správné polohy.

Terapie probíhala každý den a Mick pomalu sílil a zlepšoval se. Postupně dokázal nejenom sedět, ale i stát. A za pouhé dva týdny se stal doslova zázrak!

Malý Mick začal běhat a stal se z něj pejsek jako každý jiný.

Určitě je mnohem snazší zlomit nad ním hůl a utratit jej, ale nejen Mickův příběh hovoří jasně, že stačí, aby živý tvor dostal šanci k životu, a promění ji ze 100 %!

Související články

Další články