Chlapi, pozor – počet úrazů způsobených záchodovými prkénky stále stoupá! Podle nedávno zveřejněné studie amerických vědců jsou nejohroženější skupinou malé děti, které s používáním toalety ještě nemají dostatek zkušeností. Náhlý pád sedátka ovšem dokáže zaskočit i jejich otce.

Pokud se tedy chceme vyhnout bolestivému poranění našeho nejdůležitějšího orgánu, měli bychom při močení postupovat obezřetně. Ze statistik plyne, že v USA každý rok ošetří 16 000 pacientů s úrazem genitálií, přičemž každý třicátý z nich si ho způsobí právě na toaletě.

„Až doteď jsme si mysleli, že záchod je možné pokládat za bezpečné místo,“ komentoval toto nečekané zjištění hlavní autor studie Benjamin Breyer.

Z národní databáze zranění způsobených výrobky pro domácnost lze vyčíst, že v letech 2002−2010 bylo na území Spojených států zaznamenáno celkem 13175 takových úrazů. V 68 % případů se penis ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě, tedy mezi mísou a padajícím prkénkem. Drtivou většinu (97 %) postižených tvořily děti.

„Tato data jsou ale nejspíš jen špičkou ledovce, protože řada lidí určitě na pohotovost nejela,“ upozorňuje Dr. Breyer a dodává: „Jednou z příčin je rostoucí popularita prkének vyrobených z keramiky nebo těžkého dřeva. Na trhu jsou přitom k dostání i modely s pomalým zavíráním.“

No řekněte sami, nemají to ženy v životě jednodušší?