Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Tipnete si, která země vykouří nejvíce trávy? Česká republika patří mezi nejlepší na světě!

V kouření marihuany jsme čtvrtí.
+ dalších 1 fotografií
Piva vypijeme nejvíce. To budou Češi tvrdit vždycky, i kdyby to neměla být pravda. Jenže jak jsme na tom s ostatními drogami? Série map vytvořená společností Recovery Brands ukazuje, že ne moc dobře.

Tedy umístění sbíráme hezká. Je ale otázkou, jestli je to například v kategorii užívání opiátů zrovna žádoucí. Série map se zaměřila na země Severní Ameriky i Evropy a ukazuje počet aktivních uživatelů různých typů drog v přepočtu na tisíc dospělých občanů.

V kouření trávy získal prvenství Island. Zde hulí 183 dospělých z tisíce. Vysvětluje se to tím, že cena alkoholu je zde extrémně vysoká a například pivo bylo legalizováno teprve před 25 lety. I tak tam ale za gram zaplatíte v přepočtu 600 až 950 korun. Zda je to moc, můžete pravděpodobně sami posoudit, protože v České republice kouří trávu takřka každý desátý člověk. To nás zařadilo na 4. místo, za Island, Spojené státy a Španělsko.

U alkoholu nejsme kupodivu ani v první pětce, ale u opiátů jsme obsadili „krásné“ druhé místo za Spojenými státy s 27 aktivními uživateli na 1 000 obyvatel. V počtu lidí, kteří se v současnosti léčí z nějakého druhu závislosti, jsme pak třetí.

Další pěkné umístění, že?

Kdo vede ve šňupání kokainu či pervitinu, se můžete podívat v galerii.

Mohlo by vás zajímat

Další články