Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tipněte si, kolik si jenom za minulý měsíc vydělal Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku. To vám hlava nepobere!

Tipněte si, kolik si jenom za minulý měsíc vydělal Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku. To vám hlava nepobere!
Zdroj: Profimedia.cz

Všichni víme, že Mark Zuckerberg je opravdu hodně bohatý mladík. Sice ještě nemá peníze Billa Gatese, ale to se může velice rychle změnit. Jenom za leden 2014 si totiž dokázal vydělat tolik peněz jako nikdo na celé naší planetě.

Facebook zveřejňoval totiž své výdělky za poslední kvartál, což teď musejí dělat, když obchodují s akciemi na veřejné burze. A z dat vyplývá, že jenom za jediný měsíc si Mark Zuckerberg vydělal 3,4 miliardy dolarů.

Eh.

Pojďme si to přepočítat. 3,4 miliardy dolarů je na české koruny 69,3 miliardy korun. Kolik pak tedy asi vydělává Mark Zuckerberg za minutu? Za minutu si podle všeho vydělá 1,6 milionu korun. Než si dojde na záchod, má na hodně luxusní byt v Praze. To je sakra rychlost!

Oficiálně už vydělává dvakrát rychleji než kterýkoli jiný miliardář na Zemi a je tak opravdu velice možné, že co nevidět ve svém jmění dohoní i Billa Gatese, o jehož majetku se říkalo, že je nedostižný. Ten ho ale také neustále zmenšuje, protože se rozhodl většinu z peněz, co má, dát na dobročinné účely.

Mark Zuckerberg má teď podle všeho jmění v hodnotě 28 miliard dolarů, což z něj dělá 22. nejbohatšího člověka na planetě. Dejte mu ale tak rok nebo dva a možná už bude na prvním místě.

Mimochodem, je mu teprve 29 let. Má ještě spoustu času...

Související články

Další články