The Offspring po nějaké době opět dorazili do Prahy. Účast na koncertě je jistě velká, ale mnozí posluchači budou možná v šoku. Kapelu si někdo může pamatovat jako mladé, dredaté rebely, kteří lámali jeden rekord za druhým. Šok přijde ve chvíli, kdy fanoušek uzří pět padesátníků s pivními pupky.

Jak šel vlastně čas s touto kapelou? Vše začalo v roce 1984 kdy se zpěvák (Dexter Holland) potkal s Gregem Krieslem (basa) na střední škole v běžeckém týmu. Tihle dva se rozhodli založit kapelu společně s Kevinem Wassermanem, (kytara, zpěv) Dougem Thompsonem (zpěv) a Jamesem Lilju (bicí). Kapela nesla název Manic Subsidal. Zkoušeli v garáži u rodičů a svůj první koncert měli v roce 1985. Název The Offspring chlapci vymysleli až v roce 1986.

V roce 1989 vydali první demo a podepsali smlouvu s malým vydavatelstvím Nemesis Records. Od roku 89 spolupracovali s producentem Thomem Wilsonem. Pod jeho taktovkou natočili první album The Offspring, které vyšlo také v roce 89. Vydání na CD se dočkalo až v roce 1995. V roce 1991 vydali další album s názvem Baghdad. Prosadili se tak ve vydavatelství, které vedl Brett Gurewitz z kapely Bad Religion.

V roce 1992 se opět vrátili do studia a nahráli své druhé album Ignition, znovu ve spolupráci s Thomem Wilsonem. Toto album bylo vydáno v roce 1992 a předčilo očekávání jak kapely, tak producentů. Následující roky jezdili na turné například s punkovou kapelou Pennywise, nebo ska-punkovými kapelami No Doubt a Voodoo Glow Skulls.

Mezi lety 1993 a 1994 vystoupila skupina na několika koncertech po USA a také doprovodila skupinu NOFX na jejím turné po Evropě. Poté se vrátili zpět do studia a v roce 1994 vydali desku Smash. Album s sebou přineslo především hity „Come out and Play,“ „Self Esteem,“ a „Gotta Get Away“ a stalo se tak nejprodávanějším albem, které vyšlo v malém vydavatelství. Deska získala 6 platinových ocenění a prodávala se dobře i po světě.

Po úspěchu s deskou Smash skupina založila vlastní vydavatelství Nitro Records. V něm v roce 1995 znovu vydali své první album The Offspring. Když se v roce 1998 na internetu objevil singl „Pretty Fly“ z ještě nevydaného alba Americana, stáhlo si jej během několika týdnů přes 22 milionů lidí a podle časopisu Rolling Stone se tak jedná o nejvíce stahovaný hit všech dob. Deska Americana byla vydána v listopadu roku 1998 a přinesla s sebou další hity „Why Don't You Get a Job“ a „The Kids Aren't Alright“, které se staly spolu s „Pretty Fly (for a White Guy)“ největšími hity kapely. Od té doby známe The Offspring takové, jací jsou.

Také se zúčastnili festivalu Woodstock v roce 1999. Poté pokračovala skupina na turné, zastavila se v Japonsku a Austrálii. Více o historii kapely najdete ZDE.

Čas ale není milosrdný k nikomu a ani rebelové ho nezastaví. Dnes už jsou z nabitých mladíků spíše staříci s pořádným pivákem. Jejich hudba je ale stále skvělá a rozhodně nechtějí přestat.