Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

TERORISTICKÝ ÚTOK NA ČESKOU REPUBLIKU: Arabové chtěli údajně zničit SAZKA Arenu v Praze

Teroristé prý plánovali útok na Prahu.
Teroristický útok na Prahu? Byli jsme tomu prý bohužel blíže, než si chceme připustit.

Pokud si myslíte, že útoky teroristických skupin se týkají jen Západu, tak jste na omylu. V roce 2004 chtěli prý teroristé udeřit v Praze. Informaci přinesly Lidové noviny.

Informaci, že radikální islamisté chtěli útočit v Českém hlavním městě, přinesly Lidové noviny. „Tehdy chtěla skupina Arabů střelit protitankovou střelu do budovy a způsobit paniku, při níž by se ušlapali lidé,“ citují lidovky.cz svůj zdroj.

Teroristé údajně chtěli útočit na SAZKA Arenu v době, kdy se zde konalo mistrovství světa v ledním hokeji. Proč k útoku nedošlo, zdroj blízký rozvědce neprozradil – více najdete ZDE.

V roce 2004 pak vydala BIS výroční zprávu, ve které byla informace Lidových novin z části popřena:

„BIS prověřila v roce 2004 několik desítek signálních informací o možné hrozbě teroristického útoku nebo o možném působení osob napojených na skupiny islámského extremismu nebo terorismu na území ČR. Tyto poznatky jsou získávány nejen zpravodajskými zdroji BIS, ale také meziresortní a mezinárodní výměnou informací. Po důkladném prošetření byly vyhodnoceny jako nepodložené a nevedly ke zjištění reálných hrozeb. BIS také zajišťuje informace o možných bezpečnostních rizicích při konání významných hromadných akcí organizovaných na území ČR. V minulém roce mezi ně patřilo pořádání MS v ledním hokeji v Praze. BIS v rámci meziresortní spolupráce získala prvotní informaci o možné přípravě teroristického útoku proti sportovní hale SAZKA ARÉNA. Osoby, které se měly zúčastnit příprav údajného teroristického útoku, byly identifikovány a prověřeny. Signální poznatky o přípravách teroristickém útoku však nebyly potvrzeny.“

Celou zprávu BIS najdete ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Další články