Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

TERORISTICKÝ ÚTOK NA ČESKOU REPUBLIKU: Arabové chtěli údajně zničit SAZKA Arenu v Praze

Teroristé prý plánovali útok na Prahu.
Zdroj: youtube.com
Teroristický útok na Prahu? Byli jsme tomu prý bohužel blíže, než si chceme připustit.

Pokud si myslíte, že útoky teroristických skupin se týkají jen Západu, tak jste na omylu. V roce 2004 chtěli prý teroristé udeřit v Praze. Informaci přinesly Lidové noviny.

Informaci, že radikální islamisté chtěli útočit v Českém hlavním městě, přinesly Lidové noviny. „Tehdy chtěla skupina Arabů střelit protitankovou střelu do budovy a způsobit paniku, při níž by se ušlapali lidé,“ citují lidovky.cz svůj zdroj.

Teroristé údajně chtěli útočit na SAZKA Arenu v době, kdy se zde konalo mistrovství světa v ledním hokeji. Proč k útoku nedošlo, zdroj blízký rozvědce neprozradil – více najdete ZDE.

V roce 2004 pak vydala BIS výroční zprávu, ve které byla informace Lidových novin z části popřena:

„BIS prověřila v roce 2004 několik desítek signálních informací o možné hrozbě teroristického útoku nebo o možném působení osob napojených na skupiny islámského extremismu nebo terorismu na území ČR. Tyto poznatky jsou získávány nejen zpravodajskými zdroji BIS, ale také meziresortní a mezinárodní výměnou informací. Po důkladném prošetření byly vyhodnoceny jako nepodložené a nevedly ke zjištění reálných hrozeb. BIS také zajišťuje informace o možných bezpečnostních rizicích při konání významných hromadných akcí organizovaných na území ČR. V minulém roce mezi ně patřilo pořádání MS v ledním hokeji v Praze. BIS v rámci meziresortní spolupráce získala prvotní informaci o možné přípravě teroristického útoku proti sportovní hale SAZKA ARÉNA. Osoby, které se měly zúčastnit příprav údajného teroristického útoku, byly identifikovány a prověřeny. Signální poznatky o přípravách teroristickém útoku však nebyly potvrzeny.“

Celou zprávu BIS najdete ZDE.

Související články

Další články