Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Tereza Hlůšková popsala pákistánskou věznici: Všude hlína, ale i škola pro děti odsouzených

Tereza Hlůšková: Popsala, jak vypadá pákistánská věznice
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
Vězení

Tereza Hlůšková (26) je sice z pákistánského vězení doma, vzpomínky na něj se jí ale stále vracejí. Strávila tam čtyři roky za údajné pašování drog, ovšem nakonec byla zproštěna viny a propuštěna. Na platformě HeroHero se se svými zkušenostmi svěřuje fanouškům a tentokrát blíže popsala, jak taková pákistánská věznice vypadá.

Čtyři roky byla Tereza Hlůšková zavřená v pákistánském vězení Kot Lakhpat, kde si odpykávala trest za údajné pašování heroinu. V roce 2021 však byla zproštěna obžaloby a v roce 2022 mohla zamířit do Česka.

O své zkušenosti z vězení se následně rozhodla dělit s fanoušky na platformě HeroHero. Popsala například, jak vypadala její cela. „Ta cela byla asi 3 × 4 metry velká. Bílé, ošoupané a obité stěny. Na zdech byly nějaké malůvky,“ nechala se slyšet v jednom z posledních videí. „Místo matraček byly takové smotané popruhy, aby z toho byla taková pružina. To byla postel, žádná matračka,“ nechala se slyšet.

Popsala, jak vypadalo vězení

Kromě toho, jak vypadala její cela, se rozpovídala i o tom, jak vypadalo vězení jako takové. Podle Terezy tam byla velmi stará kuchyně. „Byly tam jen kamenné sloupy s malou střechou a všude hlína a prach. Z hlíny uplácaná urnička, ve které bylo dole železo a ženské do toho dávaly uhlí, které zapálily a rozdmýchávaly papírem. Z toho se začal dělat velký oheň, na který se dal kastrol,“ nechala se slyšet Tereza v dalším videu na HeroHero, jak upozornil Blesk. A jelikož podle ní neměly vězenkyně peníze na uhlí, pálily vše, co měly u sebe.

Podle Terezy byly ve věznici speciální cely určené pro mentálně postižené. „Speciální část byla uzavřená. Byly tam čtyři cely, malá zahrada i strom, kde rostly fíky,“ popsala. Podle ní tam byla i budova, která sloužila jako škola pro děti odsouzených.

Nedaleko Tereziny cely byl malý kruhový dvorek, který fungoval jako sušárna oblečení. Uprostřed dvorku byla tráva a několik keříků. Na nich si vězenkyně sušily oblečení. „Bachařka si vzala dlouhý klacek a vždy jim to nabrala na ten klacek a zahodila jim to na trávu,“ prozradila dále Tereza Hlůšková.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy